"Nie jest ważne, jak długo żyjemy, ale jak.”
(Seneka Młodszy)

Z przykrością informujemy, że w dniu 25 kwietnia 2024 r. w wieku 65 lat walkę o życie przegrał śp. Marian Pałyszka - wieloletni Nauczyciel wychowania fizycznego w PSP w Gomunicach, człowiek oddany swej pracy, zaangażowany w sprawy uczniów i szkoły, motywujący wychowanków do aktywności i propagujący sport,  jako sposób na życie.

Dziękujemy Mu za jego obecność wśród nas, za każde spotkanie, dowcipne rozmowy, otwartość, uśmiech i poświęcony czas.  Społeczność szkolna PSP w Gomunicach składa Najbliższym Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe  śp. Mariana Pałyszki rozpoczną się mszą świętą o godzinie 15.00 we wtorek 30 kwietnia 2024 roku w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Gomunicach.

zapro1

20240423 091143   22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Ziemi”. W tym roku uczciliśmy to święto podejmując następujące działania:

1.Włączyliśmy się do VII edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie wraz z opiekunami sprzątali okoliczne tereny zielone, lasy i łąki.

2. Zorganizowaliśmy 3 konkursy dla uczniów naszej szkoły. Klasy I – III zmierzyły się w konkursie pod nazwą „Zwierzaki - cudaki”. Uczniowie mieli zaprojektować i wykonać postać zwierzęcą z tworzyw sztucznych oraz nadać jej imię. Dla klas IV-VIII ogłosiliśmy konkurs na plakat pod hasłem „Sztuczne tworzywa szkodzą Ziemi, a sztuczne poprawianie nastroju – człowiekowi.” Dla wszystkich uczniów był ogłoszony trzeci z konkursów, fotograficzny pod nazwą „Wiosna w obiektywie”. Uczestnicy mieli za zadanie utrwalić na fotografii przejawy wiosny.

Powyższe konkursy miały na celu wspieranie aktywności uczniów, budzenie w nich świadomości ekologicznej oraz profilaktykę zdrowia psychicznego.

3. Nasi uczniowie uczestniczyli na zaproszenie ZSDiOŚ w Radomsku w Powiatowych Obchodach Dnia Ziemi 2024 i odebrali nagrody za osiągnięcia w konkursach towarzyszących temu wydarzeniu.

Podsumowanie działań odbyło się na szkolnym apelu. Najpierw uczennice z klasy VII b przekazały krótkie informacje o historii tego święta i potrzebie dbania o naszą planetę. Następnie odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców konkursowych zmagań. Każdy z nich otrzymał nagrodę rzeczową i pamiątkowy dyplom.

Na szkolnym korytarzy pojawiła się wystaw prac plastycznych i plakatów naszych uczniów, a na szkolnej tablicy poświęconej ekologii można obejrzeć wystawę fotografii konkursowych „Wiosna w obiektywie”.

Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej w Urzędzie Gminy Gomunice za dofinansowanie zakupu nagród rzeczowych dla uczniów biorących udział w konkursach szkolnych.

Dziękujemy uczniom naszej szkoły za zaangażowanie we wszystkie działania związane z obchodami tegorocznego Dnia Ziemi.

Za organizację obchodów Dnia Ziemi w szkole odpowiedzialne były panie: Katarzyna Grobel, Agnieszka Mach, Iwona  Orpel, Aleksandra Czarnecka, Małgorzata Czupiała.

436748846 2766497006982900 3327991252011195380 n   22 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w odchodach Dnia Ziemi w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku. W tym roku święto odbywa się pod hasłem „Planeta vs. plastik”. Wysłuchaliśmy dwóch wykładów, które zaprezentowali goście zaproszeni przez organizatorów. Jeden z nich dotyczył „dawania drugiego życia” butelkom z tworzyw sztucznych, o czym mówił przedstawiciel firmy PET Recykling Team w Radomsku. Natomiast o tym, jak niebezpieczny dla środowiska leśnego jest plastik, mówił przedstawiciel Nadleśnictwa Radomsko. Po części wykładowej nastąpiło roztrzygnięcie konkursów, jakie zorganizowano przy okazji obchodów święta. Pierwszy z nich polegał na wykonaniu pracy plastycznej pod hasłem „Mój ogród”. W drugim zaś należało wykonać prezentację multimedialną na temat „Dzikie zwierzęta i plastik”. Uczniowie naszej szkoły: Maja Habel, Alicja Sędrowicz, Celina Świech, Krystian Czarnecki, Marcin Krukowicz oraz Kacper Kulka wzięli udział w tym współzawodnictwie. W konkursie plastycznym Marcin zajął miejsce pierwsze, a Krystian wykonał prezentację, która zajęła miejsce drugie. Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla uczestników konkursów. Dziękujemy ZSDiOŚ za zaproszenie na obchody tegorocznego Dnia Ziemi.

434644207 747795354088416 1474505380830560498 n16 kwietnia Celina Świech, Amelia Olborska oraz Keanu White reprezentowali naszą szkołę podczas drugiej edycji powiatowego konkursu:,,Poezja obcojęzyczna jak cudownie to brzmi" w ZSDiOŚ w Radomsku. W zmaganiach konkursowych brali udział przedstawiciele 13 szkół podstawowych powiatu radomszczańskiego. Uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie utwory w językach: angielskim niemieckim i rosyjskim. Nasi uczniowie mimo wysokiego poziomu oraz dużej konkurencji nie wrócili z pustymi rękami: Keanu White otrzymał wyróżnienie w postaci nagrody dyrektora MDK w Radomsku za prezentację w języku angielskim, Amelia Olborska zdobyła II miejsce w kategorii języka niemieckiego. Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie ???? Dzięki ich staraniom PSP im. Marii Konopnickiej w Gomunicach brzmi znajomo w powiecie radomszczańskim ????