dowozy

440985026 410882141826570 6185494775751721817 nJuż dziś odbył się pierwszy z egzaminów ósmoklasisty. Uczniowie naszej szkoły pisali sprawdzian z języka polskiego. Jutro zmierzą się z egzaminem z matematyki, a w czwartek - 16 maja - przyjdzie czas na test z języka obcego. To pierwszy tak ważny sprawdzian dla wszystkich uczniów kończących szkołę podstawową, będący przepustką do kolejnego etapu kształcenia. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Do tegorocznego egzaminu przystąpiło 15 uczniów.

Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia i mocno trzymamy za nich kciuki!

IMG 3257Uczniowie klasy II a wraz z opiekunami: Danutą Kopacką, Agnieszką Mach,  Dorotą Jamrozik i Justyną Piekarską,  wybrali się na kolejną wycieczkę po Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Zwiedzili odbudowany Zamek w Bobolicach,  położony na malowniczym wzgórzu  w systemie tzw. Orlich Gniazd,  w województwie śląskim. W drodze do Częstochowy zobaczyli również  ruiny  zamku w Mirowie i Olsztynie.  W Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, obejrzeli wystawę prac artysty Rafała Borcza „Cisze przyrody”. Spacerując alejami w centrum miasta,  uczniowie podziwiali na zabytkowych kamienicach największe w mieście murale o nazwach :  „Strażnik Czasu” i „Wieża Babel”,  malarza i plastyka Tomasza Sętowskiego. Podczas wycieczki, każdy z uczestników mógł zachwycić się przeszłością i historią w Bobolicach lub sztuką współczesną w Częstochowie oraz nacieszyć oczy pięknymi widokami.  Szkolna wycieczka zapewne będzie inspiracją do wyjazdów rodzinnych w okresie wakacji. Miejsca,  które na długo zostaną w naszej pamięci,  przedstawiają załączone zdjęcia.

DSC 0112Święto Konstytucji 3 Maja to ważny dzień w kalendarzu polskich świąt narodowych. W kraju organizowane są uroczystości, które mają przypomnieć, jak istotnym wydarzeniem było uchwalenie w 1791 roku Konstytucji 3 maja.
W dniu 26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie poprzez przygotowany montaż słowno - muzyczny starali się przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Była to okazja do chwili refleksji nad tym co kiedyś się wydarzyło oraz pielęgnowania patriotyzmu.
W uroczystości aktywny udział wzięła młodzież z klas IV – VIII. Imprezę przygotowali: p. P. Gurazda, p. M. Czupiała, p. A. Frankowski, p. D. Dyja, p. Ż. Kowalska-Dyja, p. E. Deresińska.

IMG 20240425 100839W czwartek na godzinie wychowawczej kl. VIIa przygotowywała zdrowe śniadanie. Jedną z najprostszych, a zarazem najszybszych propozycji śniadaniowych były tosty. Do ich przygotowania używaliśmy rozmaitych składników.

Fit tortilla to kolejny prawdziwy imprezowy hit, nie trzeba jednak czekać na spotkania w gronie znajomych, aby ją przygotować. Doskonale sprawdza się na co dzień jako śniadanie, kolacja, przekąska, a nawet lekki obiad. Roladki z tortilli czy zdrowe wrapy można dopasować do różnych preferencji żywieniowych i przygotować z nich posiłek wegetariański, mięsny lub rybny. Nasza młodzież również skorzystała z tej formy posiłku.

Było smacznie i zdrowo. Z pełnym brzuszkiem lepiej się myśli i pracuje na lekcjach. Pamiętajcie, żeby nigdy nie rezygnować ze śniadania.

Na zajęciach wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, do którego przystąpiła nasza szkoła.