20240411 09063014 kwietnia – to dzień, w którym miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Oficjalnie w historiografii kościelnej i państwowej rok 966 uważany jest za datę chrztu Mieszka I, choć nie jest to pewna data. Najprawdopodobniej odbył się on w Wielką Sobotę 14 kwietnia.

W 2019 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oficjalnie ustanowił Święto Chrztu Polski 14 kwietnia. To okazja do refleksji nad naszymi dziejami i wartościami, które przez wieki kształtowały nasz kraj. W Naszej szkole z tej okazji, klasa V B wraz z opiekunem, zorganizowała apel upamiętniający to wydarzenie. Klasa VIII B przygotowała plakaty przybliżające uczniom naszej szkoły to tak ważne dla nas święto.