DSC 0112Święto Konstytucji 3 Maja to ważny dzień w kalendarzu polskich świąt narodowych. W kraju organizowane są uroczystości, które mają przypomnieć, jak istotnym wydarzeniem było uchwalenie w 1791 roku Konstytucji 3 maja.
W dniu 26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie poprzez przygotowany montaż słowno - muzyczny starali się przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Była to okazja do chwili refleksji nad tym co kiedyś się wydarzyło oraz pielęgnowania patriotyzmu.
W uroczystości aktywny udział wzięła młodzież z klas IV – VIII. Imprezę przygotowali: p. P. Gurazda, p. M. Czupiała, p. A. Frankowski, p. D. Dyja, p. Ż. Kowalska-Dyja, p. E. Deresińska.

IMG 20240425 100839W czwartek na godzinie wychowawczej kl. VIIa przygotowywała zdrowe śniadanie. Jedną z najprostszych, a zarazem najszybszych propozycji śniadaniowych były tosty. Do ich przygotowania używaliśmy rozmaitych składników.

Fit tortilla to kolejny prawdziwy imprezowy hit, nie trzeba jednak czekać na spotkania w gronie znajomych, aby ją przygotować. Doskonale sprawdza się na co dzień jako śniadanie, kolacja, przekąska, a nawet lekki obiad. Roladki z tortilli czy zdrowe wrapy można dopasować do różnych preferencji żywieniowych i przygotować z nich posiłek wegetariański, mięsny lub rybny. Nasza młodzież również skorzystała z tej formy posiłku.

Było smacznie i zdrowo. Z pełnym brzuszkiem lepiej się myśli i pracuje na lekcjach. Pamiętajcie, żeby nigdy nie rezygnować ze śniadania.

Na zajęciach wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, do którego przystąpiła nasza szkoła.

Palyszka Marian1

438333146 1007391930807218 6996807053657422259 n 25 kwietnia 2024 r. miała miejsce uroczystość zorganizowana przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku: Powiatowy Dzień Języków Obcych. Jest to wydarzenie, do którego wszystkie szkoły powiatu radomszczańskiego bardzo starannie się przygotowują. W ramach Powiatowego Dnia Języków Obcych odbyły się cztery konkursy, podczas oficjalnej gali zostały one wszystkie rozstrzygnięte. W konkursie kulinarnym naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: Amelia Olborska i Margarita Tkacz przygotowały tort szwarcwaldzki, Celina Świech i Nikola Ostrosz przygotowały brytyjski deser. Konkurs polegał na ekspozycji dań, przygotowaniu prezentacji w języku angielskim, niemieckim lub francuskim. Drugim konkursem, który odbył się podczas Powiatowego Dnia Języków Obcych to konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych niemieckojęzycznych i frankofońskich. Naszą szkołę reprezentował zespół: Patrycja Barańska oraz Aleksandra Mach. Uczennice były doskonale przygotowane, ale pytania były bardzo trudne. Trzecim konkursem było przygotowanie Lapbooka na temat historii Zespołu Szkół Ekonomicznych. Lapbook był przygotowany w trzech językach. Marcin Krokowicz z klasy 7B uzyskał wyróżnienie. Czwartym konkursem był film na temat „Dlaczego warto uczyć się języków obcych”. Keanu White nakręcił najlepszy film i uzyskał pierwsze miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, udział w każdym z konkursów był bardzo pracochłonny I doceniamy zaangażowanie wszystkich uczestników. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"Nie jest ważne, jak długo żyjemy, ale jak.”
(Seneka Młodszy)

Z przykrością informujemy, że w dniu 25 kwietnia 2024 r. w wieku 65 lat walkę o życie przegrał śp. Marian Pałyszka - wieloletni Nauczyciel wychowania fizycznego w PSP w Gomunicach, człowiek oddany swej pracy, zaangażowany w sprawy uczniów i szkoły, motywujący wychowanków do aktywności i propagujący sport,  jako sposób na życie.

Dziękujemy Mu za jego obecność wśród nas, za każde spotkanie, dowcipne rozmowy, otwartość, uśmiech i poświęcony czas.  Społeczność szkolna PSP w Gomunicach składa Najbliższym Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe  śp. Mariana Pałyszki rozpoczną się mszą świętą o godzinie 15.00 we wtorek 30 kwietnia 2024 roku w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Gomunicach.