83032E79 1B34 4251 9631 0C429CC2674F Dyrektor, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w organizację 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który już za momencik wystartuje w hali GOSiR. Przygotowania do dzisiejszej uroczystości poprzedzone były kilkudniowymi działaniami. Nauczyciele - zadbali o dekorację do wykonania, której niezbędne okazały się pomoce zakupione w ramach projektu #Laboratoriumprzyszłości; Rodzice - zatroszczyli się o zaopatrzenie szkolnej kawiarenki w przeróżne słodkości; Uczniowie - zaprezentują na scenie swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne; Dyrektor szkoły - przychylnym okiem patrzy na wszystkie nasze pomysły i wspiera dobrym słowem. Startujemy o 15. Zapraszamy wszystkich.

 

 DSC 0317           13 – piątek, nie był dniem pechowym lecz „zabawowym”. W tym bowiem dniu w naszej szkole odbył się gminny bal karnawałowy. Po otwarciu balu przez wójta naszej gminy, dyrektora szkoły oraz dyrektora przedszkola rozpoczęła się karnawałowa zabawa, a tajemniczości balu dodawały weneckie maski. W kawiarenkach przygotowanych przez Radę Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej  w Gomunicach oraz  Publicznego Przedszkola w Gomunicach  można było spróbować przepysznych, różnorodnych słodkości. Dźwięki muzyki, które rozbrzmiewały w pięknie ubranej hali sportowej „porywały” do tańca od najmłodszych do najstarszych. Uczestnicy zabawy mogli się posilić również ufundowanymi przez Wójta Gminy Gomunice – p. Pawła Olejniczaka słodkościami.

A po zabawie czas na odpoczynek!!! Rozpoczęliśmy bowiem ferie zimowe!!!

IMG 20230114 111746W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, w piątek 13 stycznia, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z asp. sztab. Robertem Niteckim oraz mł. asp. Sylwią Korzela, podczas którego omówiono zasady bezpiecznego spędzania ferii, uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu. Uświadomiono zagrożenia, z jakimi dzieci mogą się spotkać podczas ferii, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, zwłaszcza po zmroku, a także pod jakie numery telefonu należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc w razie wypadku lub innego zdarzenia. Przypomniano również zasady postępowania z nieznajomymi: „Nie wpuszczaj do domu...” „ Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...".
Wszystkim uczniom oraz nauczycielom, życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku !
Dyrekcja

20230113 12345613 stycznia odbył się VII Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej ,,It's Christmas - Weinachten - Time"  pod patronatem wójta gminy Ładzice p. Krzysztofa Ciupińskiego, w którym udział wzięło 28 solistów z powiatu radomszczańskiego wykonujących utwory bożonarodzeniowe w językach angielskim i niemieckim. Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Kowalczyk, Amelia Olborska (język angielski), Anna Gębicz (język niemiecki).Dziewczyny wykonały utwory: Rockin' around the Christmas Tree, Hallelujah i Underneath the tree. Warto było wziąć udział: Amelia - II miejsce, Karolina - III miejsce  i Ania  - wyróżnienie! Gratulujemy wystepu, odwagi i oczywiscie talentu muzyczno -  językowego 🙂