OGŁOSZENIE
- Dariusz Dyja
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gomunicach informuje, że dla dzieci zapisanych do przedszkola w roku ubiegłym przedszkole jest czynne w godz. 7.30-12.30 od dnia 20.VIII.2012r. za normalną odpłatnością.
Dzieci przyjęte od dnia 01.IX.2012r. mogą uczęszczać do przedszkola
w ramach tzw. dni otwartych (przyzwyczajanie dzieci) w dniach 29-30-31.VIII.2012r w godz. 7.30- 12.30.
WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA
- Dariusz Dyja
Wyprawka dla 3 latka.
Ubranka do przedszkola:
- obuwie do przedszkola - kapcie najlepiej na rzepy lub zatrzaski, koniecznie antypoślizgowe, do kompletu worek,
- komplecik ubranek do przebrania, np.koszulka, majteczki, rajstopki lub skarpetki,
Do leżakowania:
- piżamka,
- pościel,
Artykuły higieniczne:
- ręcznik,
- chusteczki higieniczne x3 paczki ( duże) ,
Przybory i artykuły papiernicze:
- kredki bambino (grube), świecowe,
- pisaki,
- gumka do mazania,
- papier kolorowy,
- nożyczki,
- klej do papieru x2
- plastelina x2
- farby plakatowe,
- blok techniczny biały,
- bibuła,
- blok techniczny kolorowy x2,
- zeszyt do religii,
- teczka tekturowa,
Wszystkie rzeczy dziecka zwłaszcza ubranka powinny być trwale podpisane.
Wyprawka dla 4 latka.
Ubranka do przedszkola:
- obuwie do przedszkola - kapcie najlepiej na rzepy lub zatrzaski, koniecznie antypoślizgowe, do kompletu worek,
Artykuły higieniczne:
- ręcznik,
- chusteczki higieniczne x3 paczki ( duże) ,
Przybory i artykuły papiernicze:
- kredki bambino (grube), świecowe,
- pisaki,
- gumka do mazania,
- papier kolorowy,
- nożyczki,
- klej do papieru x2
- plastelina x2
- farby plakatowe,
- blok techniczny biały,
- bibuła,
- blok techniczny kolorowy x2,
- zeszyt do religii,
- teczka tekturowa,
Wszystkie rzeczy dziecka powinny być trwale podpisane.
Wyprawka dla 5 latka i 6 latka.
Ubranka do przedszkola:
- obuwie do przedszkola - kapcie najlepiej na rzepy lub zatrzaski, koniecznie antypoślizgowe, do kompletu worek,
- strój sportowy na gimnastykę,
Artykuły higieniczne:
- ręcznik,
- chusteczki higieniczne x3 paczki ( duże) ,
Przybory i artykuły papiernicze:
- kredki bambino (grube), świecowe,
- pisaki,
- gumka do mazania,
- ołówek,
- papier kolorowy,
- nożyczki,
- klej do papieru x2
- plastelina x2
- farby akwarele,pędzel,
- blok techniczny biały,
- bibuła,
- blok techniczny kolorowy x2,
- zeszyt do religii,
- teczka tekturowa,
Wszystkie rzeczy dziecka powinny być trwale podpisane.
To już wakacje!!!
- Dariusz Dyja
Uczniowie naszej szkoły uroczyście pożegnali rok szklony 2011/2012. Część artystyczną przygotowali szóstoklasiści pod opieką wychowawców.
43 uczniów ze średnią ocen powyżej 4,75 otrzymało świadectwa z „paskiem”.
W tym roku dodatkowe wyróżnienia otrzymali:
Ø Mateusz Tyl za najlepszy wynik ze sprawdzianu po klasie szóstej.
Nagrodę pieniężną (już po raz drugi) ufundował Wójt Gminy Gomunice Jerzy Sewerynek.
Ø Aleksandra Trachta, Mateusz Tyl i Halszka Ciesielska za najwyższe średnie wśród szóstoklasistów.
Nagrody pieniężne ufundował (także po raz drugi)Wiceprzewodniczący Rady Gminy Gomunice Mirosław Tazbir.
Uczniowie naszej szkoły otrzymali osiem stypendiów sportowych i dwa naukowe (średnia powyżej 5.33)
Dziękujemy fundatorom za zaangażowanie, uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Chcemy się też pochwalić naszymi osiągnięciami w sporcie:
I miejsce dziewcząt i chłopców w powiecie.
Sukces docenił Zarząd Powiatu Radomszczańskiego, przyznając nagrody pieniężne dla Dagmary Bąkowicz, Kingi Trzebińskiej, Weroniki Rudzkiej, Patrycji Wilczek i Martyny Sobieraj.
Na ostateczny wynik złożyły się m.in.:
Ø II m-ce dziewcząt i IV m-ce chłopców w województwie w sztafetowych biegach przełajowych;
Ø III m-ce Weroniki Rudzkiej i Adama Gronostaja w indywidualnych biegach przełajowych w województwie;
Ø III m-ce w powiecie w unihokeju dziewcząt;
Ø w Biegu Niepodległości w Radomsku; dziewczęta: I m-ce Patrycji Wilczek, II m-ce Weroniki Rudzkiej i III m-ce Kingi Trzebińskiej;
chłopcy: II m-ce Adama Gronostaja i III m-ce Kacpra Gurazdy;
Ø III m-ce dziewcząt w piłce siatkowej w powiecie;
Ø I m-ce chłopców w Ogólnopolski Turnieju im. Olka Ruminkiewicza w Koninie;
Ø w zawodach wojewódzkich w Spale: I m-ce dla Dagmary Bąkowicz , Kingi Trzebińskiej, Weroniki Rudzkiej i Patrycji Wilczek w sztafecie 4x200m;
II m-ce w skoku w dal i III w biegu na dystansie 200 m dla Patrycji Wilczek.
Ø II m-ce dziewcząt i VIII m-ce chłopców w województwie w czwórboju lekkoatletycznym.
Ø I m-ce w zawodach wojewódzkich w biegach rozstawnych (sztafeta szwedzka) dziewczyn: Dagmary Bąkowicz , Kingi Trzebińskiej , Weroniki Rudzkiej i Patrycji Wilczek, Martyny Sobieraj (rezerwa)
Ø III m-ce w ogólnopolskich zawodach w biegach rozstawnych (sztafeta szwedzka) w/w dziewczyn.
Cieszymy się, że mamy tak uzdolnioną młodzież, która pod opieką p. Ilony Bińczyk i p. Mariana Pałyszki godnie reprezentuje naszą szkołę w zawodach sportowych na szczeblu powiatowym i ogólnopolskim.
Szczególnym wydarzeniem jest przekazanie sztandaru uczniom klas piątych i ślubowanie klas szóstych.
Absolwentom naszej szkoły życzymy samych sukcesów w dalszej edukacji i mamy nadzieję, że zachowają w pamięci koleżanki i kolegów oraz nauczycieli z „podstawówki”.
Udanych, bezpiecznych i pełnych wrażeń wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu.
MALUSZKI ŻEGNAJĄ PRZEDSZKOLE
- Dariusz Dyja
„ Na pożegnanie wszyscy razem:
NIESAMOWITY POKAZ TAŃCA
- Dariusz Dyja
Dnia 22 czerwca (piątek) 2012 roku, odbył się pokaz tańca.