6Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w klasach I-III odbył się konkurs na klasową plastyczną prezentację Piramidy Zdrowego Żywienia. Celem konkursu było poszerzenie wiadomości dotyczących Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych.

275305485 647712072965391 6701238206883988837 n     21 marca 2022 roku uczniowie naszej szkoły spędzili w nietypowy sposób. W Dzień Wagarowicza  bawiliśmy się znakomicie na hali sportowej. Klasy IV – VIII  wzięły udział we współzawodnictwie w konkursach: „Pokaż, na co Cię stać”, „Wiosenna Piosenka”, „Odgadujemy przysłowia”, „Odgadnij zagadkę”. To, co zaprezentowali uczniowie podczas  zmagań, oceniali jurorzy. I trzeba przyznać, że było co oglądać i czego słuchać.

W drugiej części spotkania odbyły się rozgrywki w palanta. Ponieważ sportowe zmagania miały bardzo emocjonujący charakter i zajęły dość dużo czasu, ich finał odbył się w następnym dniu.

Po zakończeniu współzawodnictwa klasowego jurorzy podsumowali punkty zdobywane przez poszczególne klasy. Do punktowych zmagań doliczono jeszcze premię za 100% obecność uczniów klasy oraz dodatkowy bonus punktowy za przygotowane wcześniej plakaty o tematyce wiosennej. Ponadto Pierwszy Dzień Wiosny ogłoszono w naszej szkole dniem zielono-żółtym. Wszyscy mieli na sobie stroje w tych kolorach.

Oficjalne ogłoszenie wyników turnieju odbędzie się na apelu szkolnym w dniu 29 marca 2022 roku. Wtedy też nagrodzimy zwycięzców.

Dziękujemy uczniom za ich zaangażowanie we współzawodnictwo, jurorom za obiektywną ocenę  efektów pracy uczniów, a wychowawcom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu całego przedsięwzięcia.

W maju bieżącego roku trzy uczennice naszej szkoły brały udział w konkursie fotograficznym pod nazwą „Nasza Polska jest piękna”. Konkurs zorganizował Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku. Dziś ukazały się wyniki. Zdjęcia wykonane przez Oliwię Gonerę z klasy VIII b zdobyły  I miejsce w kategorii szkół podstwowych. Gratulacje dla Oliwii i podziękowania za udział dla pozostałych uczennic z klasy VIII b i VIIa.

W ramach projektu: Czworokąty, uczniowie klasy Va próbowali swoich sił w reklamie, przygotowując plakaty reklamowe, dotyczące tych figur geometrycznych. Oto ich dzieła.