Chińskie puzzle tangram - V7663-99 | LumaGadżetyJak co roku, 21 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Był on okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, rozwijania kreatywnego myślenia i kształtowania pasji do matematyki. W tym roku uczestnictwo w Kangurze Matematycznym stało się dla naszych uczniów kolejną możliwością wyjścia poza granice szkolnej ławki i sprawdzenia swoich umiejętności w konkurencji z rówieśnikami z różnych części kraju.

Zadania podzielone na kategorie (Żaczek - klasy 2. szkół podstawowych, Maluch - klasy 3. i 4. szkół podstawowych, Benjamin - klasy 5. i 6. szkół podstawowych, Kadet - klasy 7. i 8. Szkół podstawowych) wymagały zarówno logicznego myślenia, jak i nowatorskiego podejścia do rozwiązywania problemów.

Każdy uczestnik Konkursu otrzymał tangram chiński czyli łamigłówkę znaną od ok. 3000 lat, składającą się z siedmiu elementów w postaci figur geometrycznych (tan), powstałych przez rozcięcie kwadratu.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.