Dzień Dziecka najmłodsi uczniowie naszej szkoły rozpoczęli na sportowo. Dzieci sprawdzały swoją kondycję i  zwinność na dmuchanym placu zabaw w Hali Sportowej w Gomunicach. Dmuchańce, a po nich słodki poczęstunek ufundował Wójt Gminy Gomunice p. Paweł Olejniczak. W każdej klasie na najmłodszych uczniów czekała miła niespodzianka od Rady Rodziców w postaci słodkich babeczek i soków.

Po tak miłych atrakcjach przyszedł czas na zaprezentowanie swoich umiejętności recytatorskich. W ubiegłym tygodniu minęła 181 rocznica urodzin patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej. Mały Samorząd Szkolny wraz z wychowawcami klas przygotował konkurs recytatorski wierszy Marii Konopnickiej. Z muzyką w tle, piętnastu uczestników recytowało repertuar naszej poetki.

Jury w składzie : Dyrektor Szkoły p. I Świątkowska, Wicedyrektor p. M. Alama, p. D. Jamrozik oraz p. K. Tazbir przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Brajan Karczewski z Ia oraz Tosia Głowacka z IIb

II miejsce – Natalia Wilk z IIb

III miejsce – Damian Jędrzejczak z IIb

Wyróżnieni zostali: Ola Ryszka z kl. Ia oraz Maks Sołtysiak z Ia.

Mały Samorząd Szkolny oraz uczniowie klas I – III przyznali NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI Maćkowi Mierzyńskiemu z kl. IIIb oraz Kubie Smolarkowi z IIIa.

Gratulujemy!!!

Dziękujemy również za pomoc p. A. Frankowskiemu, który zadbał o oprawę muzyczną i nagłośnienie podczas naszego konkursu.

A 2 czerwca zakończyliśmy Dzień Dziecka lodami i lodowymi deserami. Było pysznie!