Kopernik ogoszenie na stron

Minął kolejny rok pracy, zaangażowania i sukcesów. Uczniowie klas ósmych pożegnali wszystkich piosenką i tańcem. Dyrekcja szkoły Izabela Świątkowska i Michał Alama nagrodzili uczniów z najlepszymi wynikami w nauce i sporcie, po czym oficjalnie ogłosili wakacje.

DSC 032819 czerwca zakończyliśmy rok sportowy. Po meczach finałowych, odbył się apel, na którym uczniowie otrzymali pamiątkowe medale za turnieje klasowe – piłka nożna oraz unihokej. Pozostali nauczyciele wręczyli także pamiątkowe nagrody za organizowane konkursy. Podsumowaniem naszych sportowych zmagań było losowanie nagród wśród wszystkich uczestników rozgrywek. Wszystkie medale i nagrody sportowe zostały ufundowane przez UKS Kadet z dotacji jaką klub pozyskał z Urzędu Gminy w Gomunicach.

IMG 183515 czerwca 2023 r. odbyła się wycieczka klas IV do Torunia. Lepiliśmy pierniki w Piekarni Starotoruńskiej, wzięliśmy udział w warsztatach rycerskich w Toruńskim Domu Cechowym, zwiedziliśmy Toruń oraz wylądowaliśmy w kosmicznej Bazie Mars. To była wycieczka pełna niezapomnianych wrażeń.

IMG 11427 czerwca 2023 r. świętowaliśmy uroczyście Dzień naszej Patronki – Marii Konopnickiej. Uczniowie klas I – VIII zadbali o gazetki klasowe oraz przygotowali kolorowe transparenty.  Wzięli również udział w apelu, dzięki któremu poznali bliżej życie i twórczość naszej poetki. Następnie odbył się Marsz Krasnoludków, które w  czerwono – zielonych strojach, dziarsko wędrowały ulicami Gomunic.