IMG 20230208 130349Wychowanie komunikacyjne to bardzo ważny element zwiększający bezpieczeństwo ucznia na drodze.

Jednym z zagadnień związanych z transportem publicznym są tzw. krzyżówki drogowe, czyli ustalanie pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowania. Temat ten nie jest obcy Igorowi – uczniowi naszej szkoły. Pasją naszego podopiecznego są znaki drogowe, przejazdy kolejowe, skrzyżowania czy też pojazdy uprzywilejowane.

W związku z tym wykonaliśmy makietę skrzyżowania, która posłużyła nam do ćwiczeń w ustaleniu pierwszeństwa przejazdu, uczyliśmy się także rozpoznawać znaki drogowe. Do wykonania makiety wykorzystaliśmy artykuły biurowe przyniesione przez ucznia a także materiały pozyskane z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Było dużo zabawy, emocji a także pozytywnych doświadczeń na temat znaków i przepisów ruchu drogowego.