Już po raz dwunasty mieszkańcy gminy spotkali się na Pierzawce Gminnej zorganizowanej przez naszą szkołę oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Gomunicach. Swoją obecnością zaszczycili nas goście – poseł RP – p. Anna Milczanowska, wójt gminy – p. Paweł Olejniczak, pracownicy gminy, radni, koła gospodyń wiejskich oraz inne znamienite osobistości.

Darliśmy pierze dla Emilki i Kornelki – dziewczynek, które jako pierwsze urodziły się w 2023 roku. Oprócz darcia pierza wspólnie z chórkiem szklonym, z akompaniamentem pana Jana Kowalskiego, śpiewaliśmy piosenki biesiadne oraz regionalne – stworzone przez naszą lokalną poetkę – p. Henrykę Witalewską. Nasi goście mogli także zakosztować smacznego poczęstunku przygotowanego przez nauczycielki naszej szkoły.