DSC 0194Dnia 10 listopada 2022 roku, o godzinie 10.00, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego – p. F. Zagórowicz, Przewodnicząca Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Gomunicach – p. E. Wójcik, Proboszcz Parafii Rzymsko – Katolickiej NMP Wspomożycielki Wiernych w Gomunicach –
ks. A. Molenda, nasza lokalna poetka - p. H. Witalewska, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Gomunicach – p. E. Sukiennik, Prezes Lokalnej Grupy Działania „Bu-duj Razem” – p. W. Olborski, Dyrektor Publicznego Przedszkola
w Gomunicach – p. A. Olborska, dyrektor naszej szkoły – p. I. Świątkowska, wicedyrektor – p. M. Alama, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Impreza rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów szkoły przez poczty sztandarowe, wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego i powitaniem gości przez dyrektor i wicedyrektora szkoły. Następnie zaprezentowano część artystyczną.

Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni patriotyczne, piosenki i wiersze a także elementy baletu.

Młodzież szkolna z wielkim zainteresowaniem obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

W akademii wzięli udział uczniowie klasy VIa: M. Bielasińska, F. Cybulski,
K. Czarnecki, L. Dijak, M. Habel, A. Kacperska, K. Kowalczyk, K. Kulka, L. Kurzawa, A. Lech, A. Lorenc, A. Madejczyk, A. Podsadniak, P. Ryszka, A. Sędrowicz, J. Sobocka, K. Stefanek, M. Szklarek, M. Witkowska oraz P. Barańska z klasy VIb, A. Olborska – uczennica kl. VIIa, M. Sorek z klasy Vb, D. Czarnecka – kl. VIIIc oraz uczennice z kl. VIII tańczące w balecie.

Po części artystycznej p. H. Witalewska przedstawiła swoje wspaniałe wiersze o tematyce patriotycznej.

Oprócz tego nasza szkoła wzięła także udział akcji: „Szkoła do hymnu 2022”. Cała społeczność odśpiewała w tym dniu, o symbolicznej godzinie 11:11, hymn Polski.

Uroczystości przygotowywali nauczyciele: p. Ż. Kowalska-Dyja, p. D. Dyja, p. M. Góralczyk, p. M. Czupiała, p. Arkadiusz Frankowski, p. E. Lesiak, p. E. Deresińska, p. I. Orpel, ks. K. Cieśla.