dzien ziemiDzień Ziemi to coroczne wydarzenie organizowane na całym świecie. 22 kwietnia. Jego celem jest promowanie ochrony środowiska i działań klimatycznych.

Planeta vs. Plastik - hasło przewodnie Dnia Ziemi 2024

W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi 2024 ogłaszamy wewnątrzszkolne konkursy.

1. Konkurs nr 1 dla uczniów klas I –III

„Zwierzaki – cudaki”- wykonanie dowolnie zaprojektowanej postaci zwierzęcej tylko z tworzyw sztucznych oraz nadanie jej imienia.

1. Konkurs nr 2 dla uczniów klas IV – VIII

Konkurs na plakat pod hasłem „Sztuczne tworzywa szkodzą Ziemi, a sztuczne poprawianie nastroju  - człowiekowi”. Każda klasa ma do wykonania dwa lub trzy plakaty o formacie A 2, związane tematycznie z hasłem przewodnim obchodów Dnia Ziemi „Planeta vs. Plastik”. Plakaty wykonują pojedyńczo osoby chętne lub wyznaczone przez wychowawcę klasy. Technika pracy dowolna, mile widziane wykorzystanie elementów plastikowych.

1. Konkurs fotograficzny – informacje o tym konkursie już wkrótce w następnej informacji na stronie szkoły.

Czas wykonania prac:

- klasy I – III  do 17 kwietnia 2024

- klasy IV – VIII do 18 kwietnia 2024

Prace należy dostarczyć do nauczycieli organizujących obchody Dnia Ziemi, tj.

Pani Katarzyny Grobel, Pani Iwony Orpel, Pani Agnieszki Mach oraz Pani Małgorzaty Czupiała.

Za udział w konkursach przewidziane są ciekawe nagrody rzeczowe. Zachęcamy do udziału w konkursach.