DSC 0141     Miniony tydzień, w młodszych klasach Publicznej Szkoły Podstawowej w Gomunicach  był okresem wyjątkowo pracowitym. Uczniowie klas II i III  prezentowali swoje zdolności  i sprawdzali  zdobytą wiedzę  w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpusek” z języka polskiego i matematyki. Dodatkowo, trzecioklasiści przystąpili do Ogólnopolskiego  Konkursu  Matematycznego „Kangur”.

W czwartek, 21. marca 2024r.  w Pierwszy Dzień Wiosny  uczniowie mogli  tym razem zaprezentować talenty wokalne w Szkolnym Konkursie Piosenki pod hasłem  „Wiosna radosna”, przygotowanym przez Mały Samorząd Szkolny z opiekunami: p. Agnieszką Mach i p. Danutą Kopacką.  Konkurs poprowadziły debiutujące w tej roli uczennice: Nela Kopcik i Antonina Głowacka.

Komisja oceniająca wykonawców, pracy której przewodniczył pan wicedyrektor Michał Alama, nagrodziła solistów dyplomami i upominkami wielkanocnymi, przyznając następujące miejsca:

I miejsce – Jan Pawlak kl. II a

II miejsca ex aequo – Julia Wąsowicz kl. II a, Maks Sołtysiak kl. II a, Antoni Magier kl. III a

III miejsca ex aequo -  Olga Świech kl. III a, Lena Kuliś  kl. III b

Nagrodę publiczności otrzymał Antoni Magier z kl. III a.

Dziękujemy nauczycielom: p. Justynie Saternus, p. Magdalenie Sobocińskiej, p. Ilonie Bińczyk oraz p. Dorocie Jamrozik  za prace w komisji konkursowej.

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy,  życząc dalszych sukcesów oraz wytrwałości w rozwijaniu różnorodnych pasji.