IMG 20240312 09143512 marca uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Częstochowy. W kinie Cinema City mieliśmy okazję obejrzeć film „Cudowny chłopak. Biały ptak”. Był on bardzo interesujący i wciągający. Wrażeń po obejrzeniu filmu było wiele, gdyż poruszył on dużo ważnych dla nastolatków wątków, takich jak: pierwsza miłość, empatia i akceptowanie inności, prześladowanie w szkole, odwaga, asertywność i umiejętność przeciwstawiania się grupie w słusznej sprawie. Zachęcamy wszystkich do jego obejrzenia.

Odwiedziliśmy również Jasną Górę. Celem naszego pobytu w tym świętym miejscu było uwrażliwienie na potrzebę modlitwy w codziennym życiu oraz kształtowanie postaw szacunku dla miejsc oraz zabytków związanych z kultem religijnym i narodowym.

Wycieczka była bardzo udana a założenia programowe zostały osiągnięte. To był dobrze spędzony dzień. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Ż. Kowalska-Dyja, p. A. Tazbir oraz p. D. Dyja.