SAMORZĄD UCZNIOWSKI – NASZE DZIAŁANIA

Świąteczny czas jest okresem wielu działań, które zrealizował Samorząd Uczniowski w naszej szkole. Jak co roku na Mikołajki pojechaliśmy do kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim, na film: Jak zostać Świętym Mikołajem 3. Następnie rozpoczęły się przygotowania do Świąt. Samorząd zaproponował trzy konkursy: „Konkurs piosenki świątecznej”, „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa” oraz „Świąteczny wystrój sali”,
w których ochoczo wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Oprócz tego we współpracy
z Kołem Wolontariatu zorganizował zbiórkę na Dzień Dziecka w Łodzi.

Bardzo dziękujemy za udział w działaniach i życzymy wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Przedstawiamy Wam wyniki konkursów.

KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o tradycjach świątecznych, konfrontacja umiejętności wokalnych, wzbudzanie zainteresowania uczniów muzyką i piosenką, doskonalenie umiejętności muzycznych oraz integracja młodzieży.

W konkursie wzięło udział 7 uczestników: Amelia Olborska – kl. VIIIa, Zuzia Wlaźlak – kl. VIa, Karolina Kowalczyk – kl. VIIa, Michalina Sorek – kl. VIb, Celina Świech – kl. VIIIa, Keano White – kl. VIIIa oraz Jędrzej Hofman – kl. Va.

Wykonali oni utwory w języku angielskim, zaś Jędrzej Hofman zaskoczył publiczność wspaniałą grą na instrumencie oraz wokalem w języku polskim.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Karolina Kowalczyk – kl. VIIa

II miejsce: Michalina Sorek – kl. VIb, Jędrzej Hofman – kl. Va

Wyróżnienie: Celina Świech i Keano White – kl. VIIIa

Nad całością imprezy czuwały opiekunki Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie – Margarita Tkacz, Maja Lisicka, Krystian Czarnecki, Damian Malczewski, Olek Lech.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom.

KONKURS „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

Celem konkursu było:

• Pogłębienie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia
  • Rozwijanie kreatywności oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej w różnych formach
  • Poszerzenie wiadomości na temat technik plastycznych.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Natan Gronostaj – kl. IIIb, Krystian Zięba – kl. VIb

II miejsce – Kornel Stefanek – kl. VIIa, Grzegorz Turlejski – kl. Va

III miejsce – Olga Świech – kl. IIIa

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Gratulujemy zwycięzcom.

KONKURS „ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ SALI”

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski ogłosił także konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój sali.

Jego wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: klasa IIIa, klasa Va oraz klasa VIIb.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim klasom za udział w konkursie!