IMG 20230427 080738   Obchody Światowego Dnia  Ziemi  2023 w naszej szkole przebiegały pod hasłem „Zainwestuj w naszą Planetę”. W dniach 17 - 21 kwietnia 2023 podejmowaliśmy szereg działań ekologicznych. Uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Akcji #SprzątamyDlaPolski, braliśmy udział w warsztatach z leśnikiem, byliśmy na wycieczce ekologiczno-językowej w Łodzi oraz w obiekcie edukacyjnym Podświerk, należącym do Nadleśnictwa Radomsko. Poza tym uczniowie naszej szkoły zaangażowali się do udziału w licznych konkursach o tematyce nawiązującej do zagadnień ekologicznych.W jednym z tych konkursów uczennica klasyVII a Celina Świech  zajęła I miejsce.  Na szkolnym apelu odbyło się wręczenie nagrody za to osiągnięcie. A przy okazji spotkania na forum szkoły wręczone zostały dyplomy i nagrody dla uczniów biorących udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z języka angielskiego OLIMPUS. Nagrody otrzymali: Oskar Więdlak z klas IV , Ksawery Wodzisławski z klas V, Karolina Kowalczyk i Fabian Bednarczyk  z klas VI, Keanu White z VII oraz Ania Gębicz, Łukasz Kwapiński i Olek Gonera w grupie  klas VIII. Gratulacje dla  wszystkich uczniów!