20230421 095533   W słoneczny kwietniowy dzień uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gomunicach odwiedzili Punkt Edukacyjny Podświerk w Nadleśnictwie Radomsko. Pojechaliśmy tam, aby  dowiedzieć się ciekawych informacji na temat lasów, poznać bliżej szczegóły z życia jego mieszkańców, a także zastanowić się nad tym, co grozi przyrodzie i człowiekowi, który jest przecież jej częścią. Po spacerze leśnymi ścieżkami, którymi prowadziła nas Pani Iza Randak, Specjalista Spraw Leśnych Nadleśnictwa Radomsko i osoba znająca wszystkie tajemnice lasu, odbyły się zajęcia warsztatowe. Uczniowie podzieleni na grupy zastanawiali się na tym, jakie zagrożenia dla przyrody niesie współczesny świat, dlaczego one się pojawiają i co należy zrobić, żeby zminimalizować ich wpływ na środowisko. W czasie pracy w grupach powstały bardzo ciekawe przemyślenia, którymi wszyscy podzielili się podczas podsumowania. Pani Iza sprawiła, że nasza świadomość ekologiczna znacznie wzrosła i to w przyszłości z pewnością przyniesie efekty. Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję ekologii!

Po zajęciach terenowych przyszedł czas na przyjemności innego typu. Nad przygotowanym wcześniej ogniskiem piekliśmy kiełbaski, a potem ze smakiem je zjedliśmy. Na łonie natury było smacznie i wesoło, a słońce sprawiło, że poczuliśmy zapach lata.

Opiekę nad uczniami klas VIIa, VI a i VI b sprawowały Panie  Żaneta Kowalska-Dyja, Magdalena Sobocińska i Małgorzata Czupiała.