DSC_0282.jpg„Do stajenki, do stajenki…” słowa tej kolędy rozbrzmiewały podczas naszych szkolnych jasełek, które odbyły się 22 grudnia. Zanim jednak wszyscy doszli do tej stajenki, do Betlejem napotkali wiele trudności. Józef i Maryja szukając miejsca, gdzie miał narodzić się Jezus – Zbawiciel spotkali na swej drodze wielu nieżyczliwych ludzi – gospodarzy, Heroda z jego dworem. Jednak w naszym przedstawieniu nie zabrakło też dobroci – Biedroneczki z chlebem, górali i góralek, aniołów i oczywiście Trzech Króli. Zło zostało dobrem pokonane, a radość  z narodzin Dzieciątka oznajmiona została w naszych jasełkach kolędami, pastorałkami oraz pięknymi układami tanecznymi.  Atmosferę niezwykłości zbliżających się świąt podkreśliły na naszej scenie zarówno dekoracja, jak i „gra” świateł – jasność w ciemności.

Gratulujemy naszym uczniom  oraz chórkowi pięknej gry aktorskiej, umiejętności wokalnych, instrumentalnych i tanecznych. Tymi zdolnościami uczniowie uświetnili ten radosny czas oczekiwania na przyjście Małego Jezusa.

Po jasełkach Dyrektor Szkoły wręczyła uczniom nagrody i dyplomy za udział w świątecznych konkursach organizowanych przez samorządy szkolne.