Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gomunicach uczestniczyła 4 października 2022 roku w IV Edycji Akcji „Sprzątamy dla Polski”. Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Biorąc udział w tej akcji, daliśmy wyraz troski o środowisko naturalne naszej „Małej Ojczyzny”. Każdy człowiek powinien dbać o swoje otoczenie, o swój mały kawałek Ziemi. Świat będzie wtedy lepszy, a każde stworzenie żyjące na naszej planecie będzie szczęśliwsze i zdrowsze. Tego chciał Świety Franciszek z Asyżu, patron ekologów.

Organizatorzy tego przedsięwzięcia, czyli Stowarzyszenie „Dla Polski” przyznali naszej szkole certyfikat uczestnictwa. Dziękujemy i już przygotowujemy się do kontynuowania akcji w kwietniu 2023 roku.

cert