12   Słowami  wspomnianej piosenki wakacyjnej, 45 uczniów klas trzecich zakończyło  pierwszy etap edukacyjny szkoły podstawowej.  Na uroczystość, która odbyła się 23. czerwca 2022r.  przybyli : dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Gomunicach p. Urszula Andrulewicz, wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gomunicach  p. Michał Alama, nauczyciele, koleżanki i koledzy z klas pierwszych i drugich, rodzice. W krótkim programie słowno- muzycznym nie zabrakło wspomnień z minionych lat,  odnoszących się zarówno do uroczystości szkolnych, jak i klasowych.

Trzecioklasiści odebrali nagrody książkowe i dyplomy za sukcesy w konkursach przedmiotowych: „Najlepszy matematyk klas trzecich” oraz „Mistrz ortografii klas trzecich”, które zostały wręczone przez dyrekcję szkoły oraz wychowawczynie  p. Danutę Kopacką i p. Grażynę Sewerynek. W dalszej kolejności  nastąpiło podsumowanie roku szkolnego przez opiekunów Małego Samorządu Szkolnego. Wręczająca nagrody książkowe  p. Agnieszka Mach, życzyła trzecioklasistom aktywnej i owocnej pracy w samorządzie szkoły, już po wakacjach, w klasie czwartej.

Podczas uroczystości zostały także wręczone nagrody książkowe i dyplomy pierwszoklasistom,  za osiągnięte sukcesy w przedmiotowym konkursie  „Czytam ze zrozumieniem”. Spotkanie zakończyło się wzruszającą, znaną  od wielu pokoleń pieśnią „Ostatni splećmy krąg”, którą  zaśpiewali zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele.

Następnie już na wesoło, trzecioklasiści wraz z wychowawcami, zakończyli rok szkolny na zorganizowanych przez rodziców ogniskach, z konkursami, zawodami sportowymi i poczęstunkiem, z radością oczekując upragnionych wakacji.  Do zobaczenia za dwa miesiące!