DSC 0220Piątkową uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 rozpoczęła przewodnicząca szkoły Nikola Frach. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu i złożeniu meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystości, głos zabrała Dyrektor Zespołu p. Urszula Andrulewicz, która powitała gości: Wójta Gminy p. Pawła Olejniczaka, Sekretarz Gminy p. Anetę Szczepocką, Proboszcza Parafii Gomunice ks. Andrzeja Molendę, Przewodniczącą Rady Rodziców p. Bożenę Daros, przedstawicieli emerytowanych nauczycieli i pracowników – byłą dyrektor szkoły p. Irenę Gębicz, p. Danutę Dąbrowską, p. Lucynę Szalińską, p. Jolantę Pokusińską, kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej p. Elżbietę Sukiennik, kierownika GOSiR Grzegorza Kłosowskiego, przedstawiciela Koła Emerytów p. Henrykę Witalewską, kierownika CUW Annę Łuczak, radnych Gminy Gomunice: p. Bożenę Daros, p. Edytę Szadkowską- Sikorską, p. Agatę Tazbir, p. Dariusza Dyję, rodziców, nauczycieli i pracowników oraz wszystkich uczniów.

Następnie nastąpiło ślubowanie uczniów klas VIII oraz  przekazanie Sztandar Szkoły młodszym koleżankom i kolegom.

Ponownie głos zabrała Dyrektor Zespołu, która podziękowała wszystkim obecnym za długoletnią współpracę wynikającą z pełnienia przez nią funkcji dyrektora i wicedyrektora szkoły.

Słowa podziękowania za pracę w zawodzie nauczycielskim oraz pracę w szkole Dyrektor Zespołu  złożyła nauczycielom i pracownikom, którzy odeszli na emeryturę.

Dyrektor Zespołu pogratulowała wszystkim uczniom osiągniętych w tym roku szkolnym wyników nauczania. Szczególne słowa skierowała do uczniów klas VIII życząc im wielu sukcesów w nowych szkołach.

Następnie Wychowawcy klas wręczyli uczniom, którzy osiągnęli średnią ocen 4,75 i wyższą oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, świadectwa z wyróżnieniem. Wychowawcy klas wraz z przewodniczącą Rady Rodziców obdarowali uczniów klas VIII nagrodami książkowymi za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, a opiekunowie Samorządu Uczniowskiego podziękowali uczniom najstarszych klas za pracę na rzecz szkoły. Przedstawiciele organu prowadzącego szkołę wręczyli uczniom wszystkich klas listy gratulacyjne za uzyskanie wysokich wyników nauczania (średnia ocen powyżej 5,3) oraz za osiągnięcia sportowe. Tytuł Absolwenta Roku wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Przewodniczącą Rady Rodziców p. Bożenę Daros,  otrzymała Zuzanna Głowacka z klasy VIII a.

W dalszej części uroczystości Wójt Gminy p. Paweł Olejniczak, Pracownicy Szkoły, Radni Gminy Gomunice, Przedstawiciele Rodziców, Ksiądz Proboszcz oraz Uczniowie Szkoły i Wychowankowie Przedszkola podziękowali Dyrektor Zespołu p. Urszuli Andrulewicz za długoletnią pracę na stanowisku dyrektora szkół: 19 lat w miejscowym gimnazjum, 3 lata jako wicedyrektor oraz ostatni rok szkolny jako dyrektor Zespołu.

W ostatniej części uroczystości uczniowie klas VIII pożegnali zebranych pięknym tańcem, kwiatami i piosenką.

Bezpiecznego, spokojnego i udanego wakacyjnego wypoczynku.