17 czerwca 2022 roku odbyło się roztrzygnięcie konkursu fotograficznego, którego cel to promowanie zachowań chroniących środowisko i naszą planetę. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych w  Gomunicach, Chrzanowicach i Kamieńsku. Bardzo cieszymy się z tak licznego udziału w konkursowych zmaganiach. Do organizatora wpłynęło 25 prac, które obrazują różne sposoby chronienia naszej planety. Oczywiście mamy nadzieję, że działania promowane w ten sposób znajdą realizację na dużą skalę i będą rozszerzać swój zasięg na cały świat. Wszyscy chcemy żyć w zgodzie z naturą, oddychać czystym powietrzem, pić zdrową wodę, spożywać naturalną żywność. Cieszyć się pięknymi krajobrazami, obserwować świat roślin i zwierząt bez obawy, że dziś żyjące gatunki nie będą znane następnym pokoleniom.

A teraz wyniki. Przyznano dwa pierwsze miejsca. Otrzymały je zdjęcia wykonane przez:

Karinę Kowalską z klasy VIII a w PSP w Gomunicach - „Przedszkole przyszłości” oraz Roberta Robaszka z klasy VII a w PSP w Gomunicach - „Zwierzak”.

Miejsce drugie otrzymało zdjęcie Jana Gębicza z PSP w Chrzanowicach – „Nowi mieszkańcy naszego ogrodu”. Trzecie miejsce przyznano Julii  Niebelskiej z PSP w Kamieńsku za „Wschód Słońca nad górą Kamieńsk”. Dodatkowo wyróżniono dwie prace. Są to: „Magiczne wiatraki” Julii Skupińskiej z PSP w Kamieńsku oraz

„Sadzenie lasów” – zdjęcie, które przesłał na konkurs Alan Zbroja z PSP w Kamieńsku.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom, którzy motywowali ich do pracy. Na stronie szkoły opublikowane będą wszystkie prace konkursowe, a nagrody dla zwycięzców i dyplomy dla uczestników zostaną wręczone już wkrótce. Wszystkie prace konkursowe dostępne są w dalszej części artykułu.

Karina KRobaszek R