Drodzy Uczniowie i Rodzice !

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gomunicach informuje, iż w związku z pandemią COVID  - 19  inauguracja nowego roku szkolnego będzie przebiegała w innej, niż corocznie formie.

W dniu 01 września 2020 r. o godzinie  10.30 uczniowie spotkają się ze swoimi wychowawcami.

Rodzic/ opiekun prawny nie wchodzi z uczniem na teren szkoły.

Klasy IV – VIII – budynek główny szkoły

Uczniowie wchodzą do szkoły korzystając z trzech wejść, a następnie kierują się bezpośrednio do wyznaczonych izb lekcyjnych.

Wejście do szkoły od strony „Miasteczka Ruchu Drogowego”

Klasa VIII a  - sala nr 24

Klasa VIII b  - sala nr 25

Oraz uczniowie dojeżdżający ze wszystkich klas IV- VIII

Wejście do  szkoły przez łącznik hala sportowa – szkoła

Klasa VI a  - sala nr 21

Klasa VI b  - sala nr 20

Klasa V a  - sala nr 12

Klasa VII b  - sala nr 11

Wejście główne do szkoły

Klasa IV a  - sala nr 18 – miejsce zostanie uczniom wskazane przez pracownika szkoły

Klasa IV b  - sala nr 10 - miejsce zostanie uczniom wskazane przez pracownika szkoły

Klasa VI c - sala nr 8

Klasa VII a - sala nr 9

Klasa VIIc  - sala nr 16

Klasy I – III – budynek „Małej szkoły”

Uczniowie wchodzą do szkoły korzystając z wejścia do budynku od „strony bloków” i kierują się do sal lekcyjnych,  użytkowanych przez klasę w poprzednim roku szkolnym.

Klasa III a  - sala nr 2

Klasa III b  - sala nr 6

Klasa II b - sala nr 4

Klasa II a  - sala nr 8

Klasa I b - sala nr 9

Przed wejściem do poszczególnych izb lekcyjnych na uczniów oczekiwać będą wychowawcy klas.

Uczniów klasy Ia (ubiegłoroczna grupa Oa p. Lucyny Szalińskiaj) wraz z jednym Rodzicem/Opiekunem  prosimy, aby korzystając z wejścia do budynku głównego szkoły od strony „Miasteczka Ruchu Drogowego” udali się do sali gimnastycznej w budynku głównym szkoły.

Prosimy, aby wszyscy uczniowie przybyli przed wyznaczone wejścia do szkoły nie wcześniej niż 15 min przed określoną godziną spotkań z wychowawcami.

Po zakończonym spotkaniu uczniowie opuszczają budynki szkół, korzystając z tych samych wyjść, z których korzystali podczas wchodzenia.

Wychowawcy klas IV  wyprowadzą swoich uczniów po zakończonych spotkaniach przed budynek szkolny. Ewentualne zapytania Rodziców mogą odbyć  się  na dziedzińcu szkolnym.

W  tym dniu uczniowie nie korzystają z szatni.

PLANOWANY CZAS SPOTKAŃ Z WYCHOWAWCAMI  - OKOŁO 50 MIN.

Przypominamy!

Do szkoły  może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (uczeń, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych, sugerujących chorobę zakaźną.

1. Na teren szkoły można wejść wyłącznie z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem izb lekcyjnych.
  2. Uczeń, nauczyciel oraz inny pracownik nie może przyjść do szkoły, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  3. W domu przed wyjściem do szkoły należy dokonać pomiaru temperatury. Niepokojące objawy trzeba niezwłocznie skonsultować z lekarzem.
  4. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły. Rodzice oczekują na dziecko wyłącznie przed budynkami szkoły.
  5. Uczniowie nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, np. maskotek, pluszaków, itp.
  6. Uczniowie korzystają wyłącznie z własnych przyborów piśmienniczych, nie pożyczają sobie nawzajem.
  7. Czekając na wejście do szkoły albo do sali lekcyjnej, uczniowie zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5m) oraz mają zakryte usta i nos.
  8. Przy drzwiach wejściowych wchodzący dokonują obowiązkowej dezynfekcji rąk.
  9. Zobowiązuje się uczniów, aby nie grupowali się przed szkołą przed wejściem na teren szkoły, ani po opuszczeniu budynku.
  10. Zobowiązuje się uczniów, aby wrażeniami z pierwszego dnia w szkole dzielili się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.

Informujemy, iż drzwi do szkół są zamykane po wejściu uczniów na zajęcia. Potrzebę wejścia lub ewentualnego odbioru dziecka np. ze świetlicy należy sygnalizować za pośrednictwem dzwonka, umieszczonego przy wejściu.

Ze względu na panująca sytuację związaną z epidemią COVID – 19 ograniczamy do minimum  obecność osób na terenie budynków szkolnych.

Przypominamy!

Do kontaktu ze szkołą można skorzystać z telefonu numer  44 6842420 – sekretariat lub przekazując informację poprzez pocztę mailową – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. -  zaznaczyć w tytule maila imię i nazwisko ucznia oraz klasę, lub w wyjątkowej sytuacji skorzystać z kontaktu osobistego.    W ostatnim przypadku -  po przybyciu przed budynek szkoły należy skorzystać z dzwonka znajdującego się przy drzwiach   wejściowych w obu budynkach szkół  a następnie poczekać na przybycie do drzwi pracownika szkoły.