Konkurs wokalny organizowany od sześciu lat przez  Mały Samorząd Szkolny  odbył  się 8 listopada 2018r., tym razem  pod hasłem „Kocham Cię,  Polsko”.

Usłyszeliśmy piosenki z repertuaru polskich wokalistów lub zespołów wokalnych zarówno dziecięcych, młodzieżowych jak i dorosłych o tematyce patriotycznej. Konkurs dedykowany  był  naszej Ojczyźnie- Polsce,  w 100- lecie odzyskania niepodległości. W etapie szkolnym wzięło udział dwudziestu debiutujących na scenie małych piosenkarzy,  ocenianych przez wychowawczynie klas I – III. Bardzo zgodne i obiektywne jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce – Amelce Olborskiej z kl. III a,

II miejsce – Michalinie Sorek z kl. I b,

III miejsce- Patrycji Barańskiej z kl. II c,

IV miejsce ex. aequo – Aleksandrze Mach z kl. II c i Milenie Miśkiewicz z kl. III a.

Wyróżniono:  Filipa Krzyżowskiego z kl. I a, Maję Olborską z kl. I b, Marysię Otocką z kl. III a oraz Magdę Poteralską z kl. II b.

Nagrodę publiczności przyznaną przez zarząd Małego Samorządu Szkolnego otrzymała Michalina Sorek z kl. I b.

Nagrodzeni wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane z funduszu samorządu szkolnego, a  wszyscy pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie.

Zdobywczynie głównych nagród reprezentować będą naszą szkołę już 15 listopada w etapie międzyszkolnym festiwalu.  Konkurs poprowadziły uczennice klasy III a: Maja Ryszka i Margarita Tkacz.  Festiwal   przygotowały opiekunki Małego Samorządu Szkolnego : p. Agnieszka Mach i p. Danuta Kopacka.