W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji Samorządy Mają Głos organizowanej przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach, której odbyły się w naszej szkole wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Wybory zostały poprzedzone kampanią wyborczą. Wszystkie klasy starały się jak najlepiej, wypromować swoich przedstawicieli. Kandydaci ubiegali się o stanowisko Przewodniczącego Szkoły oraz Rzecznika Praw Ucznia.

Wszyscy zebraliśmy się  na sali gimnastycznej, aby poznać kandydatów oraz ich programy wyborcze. pani dyrektor szkoły Joanna Łyś  uświadomiła  uczniom, że ich głos ma znaczenie a młodzi ludzie potrafią być aktywnymi i świadomymi obywatelami oraz życzyła wszystkim  trafnych i przemyślanych wyborów.

Wszyscy kandydaci  zaprezentowali się w bardzo ciekawy sposób.  Tym samym wybór okazał się  trudny .

Na kolejnej godzinie uczniowie wypełniali karty do głosowania, na których znakiem „X” zaznaczali wybranego przez siebie kandydata.

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

Przewodniczącym  szkoły został: Stanisław Janocha z klasy VIIIa

Zastępcą przewodniczącego została: Julia Szymurska z klasy VIIIa

Rzecznikiem Praw Ucznia została: Angelika Gaworska z klasy IIIb (gimnazjum)

Gratulujemy wygranej!

Rzecznikiem Praw Ucznia wśród nauczycieli jest pani Martyna Góralczyk

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego są pani Jolanta Dudek, pani Anna Kolanus oraz pani Anna Marszalik.

Aktywny udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego, to świetna lekcja demokracji. Wszystkim startującym w wyborach do władz szkolnych dziękujemy za przygotowanie się oraz  przedstawienie swoich kandydatur.