Kolejny już raz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji promowania głośnego czytania wśród najmłodszych. 3 października 2018r. w „leśnej scenerii”  spotkali się  uczniowie klas I- III, aby wysłuchać  fragmentów książki Renaty Piątkowskiej pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Wspólne czytanie odbyło się z udziałem zaproszonych gości. Do szkoły przybyli: Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  w Gomunicach  - Pani  Joanna Łyś,  Ksiądz Andrzej Molenda – Proboszcz Parafii w Gomunicach, Pani Elżbieta Sukiennik -kierownik Biblioteki Gminnej w Gomunicach,  Pani Danuta Dąbrowska -emerytowana nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz Pani Katarzyna Tazbir – Sorek – nauczycielka języka angielskiego. Podczas spotkania uczniowie rozwiązywali zagadki  przygotowane przez nauczycieli oraz wykonywali zadania sprawdzające stopień zrozumienia treści książki. „Każdy kto trzyma w dłoniach dobrą książkę, to tak, jakby brał za rękę przyjaciela. A wtedy wszystko jest możliwe, bo budzi się nasza wyobraźnia” – napisała w ostatnim rozdziale autorka książki. Co jeszcze przydarzy się Słodziakom? Jakie będą ich kolejne przygody?  Dalszy ciąg historii  o sympatycznych zwierzętach pisarka pozostawiła w rękach małych słuchaczy i ich wyobraźni. Trzecioklasiści przystąpią do napisania i zilustrowania opowiadania, drugoklasiści utworzą komiksy, a pierwszoklasiści przyszłość Słodziaków przedstawią za pomocą różnorodnych technik plastycznych. Mamy nadzieję, że sprostają zadaniom.  Już wkrótce zaprezentujemy efekty pracy młodych twórców na szkolnej wystawie.

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przygotowały nauczycielki: Danuta Kopacka, Zuzanna Kurek, Agnieszka Mach,  Justyna Saternus.