„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

Od 23 listopada do 4 grudnia trwała w naszej szkole zbiórka pieniędzy na "Górę Grosza". Akcję tę już po raz 13 organizowało Towarzystwo "NASZ DOM". Akcja organizowana jest pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W myśl powiedzenia: grosz do grosza... uczniowie klas I - VI  zebrali w sumie 522 złotych i 01 gr. Najwięcej zebrała klasa Ib - 82 zł 04 gr i IV a - 80 zł 92 gr.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Główna korzyść płynąca z udziału w akcji:

Efekt wychowawczy polegający na uświadomieniu uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.