W dniu dzisiejszym, 3 września  rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/2013. Tego dnia uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zebrali się na inauguracji nowego roku szkolnego. Wypoczęci, opaleni i zadowoleni wysłuchali okolicznościowych przemówień. Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły wielu sukcesów, dobrych wyników w nauce.

1 września w miejscowości Fryszerka zostały przeprowadzone zawody w indywidualnych biegach przełajowych na szczeblu powiatowym. Wśród dziewcząt najlepiej spisała się Zuzanna Szczepocka zajmując 11 miejsce. 12 miejsce zajęła Martyna Sobieraj. Pozostałe zawodniczki uplasowały się w drugiej dziesiatce. Ogółem dziewczęta w klasyfikacji drużynowej zajęły 4 miejsce. Wśród chłopców Adam Gronostaj wywalczył 2 miejsce ,Krystian Kipigroch - 8 , Barański Filip -11. Adam Gronostaj reprezentował powiat na zawodach wojewódzkich w Uniejowie gdzie zdobył miejsce 9. W klasyfikacji drużynowej powiatu chłopcy zdobyli miejsce 1.

Rok przeminął jakby tydzień
I dożynek nadszedł dzień.
W darze niesiem nasze zboże,
Zboże nasze, to nasz czyn.

Do tegorocznych obchodów z ogromnym zaangażowaniem włączyli się: Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. To ważne wydarzenie dla gminy i społeczności lokalnej stało się okazją do wspólnej pracy i zabawy.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się kolorowe stoisko pełne prac plastycznych i figurek wykonanych z warzyw i owoców. Dziękujemy darczyńcom za zainteresowanie i docenienie twórczości naszych uczniów.

Część artystyczna przygotowana przez trzecioklasistów zrobiła wielkie wrażenie na mieszkańcach gminy i zaproszonych gościach.

Gratulacje za talent i odwagę!

„Kocham, lubię, szanuję…, nie śmiecę”.

Pod takim hasłem obchodziliśmy Sprzątanie Świata w naszej szkole. Uczniowie aktywnie włączyli się do prac porządkowych. Cieszymy się, że młodzież angażuje się w tak ważne dla nas wszystkich akcje ekologiczne.

Dnia 20 września 2012r. w  klasach I - III  odbyły się wybory do Małego Samorządu Szkolnego. Każdą drugą i trzecią klasę reprezentowało po trzech kandydatów.Przedstawiciele samorządów klasowych zaprezentowali społeczności szkolnej własne zainteresowania i pomysły do realizacji w nowym  roku.  W programach wyborczych dominował sport i chęć zorganizowania międzyklasowych zawodów  sportowych promujących zdrowy styl życia.
Po wysłuchaniu prezentacji uczniowie przystąpili do głosowania, a nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwały wychowawczynie poszczególnych klas. Ostatecznie przewodniczącym  Małego Samorządu Szkolnego został uczeń  klasy III a Damian Witkowski, a jego zastępcą także uczeń klasy III a Bartłomiej Jagiełło.  W dalszej kolejności taką samą ilość  głosów otrzymali Katarzyna Paluch (III a) i Dawid Janik (IIIb). Uczniowie  będą pełnić funkcje sekretarzy zarządu. W sekcji kulturalnej pracować będą  natomiast  Natalia Jagiełło (IIb) i Ernest Kurzawa (IIa).
Zarząd  przedstawił plan na najbiższe miesiące. Już wkrótce  27 września  odbędzie się dyskoteka integracyjna ph. "Bawmy się wesoło",  na którą gorąco zapraszają również  opiekunowie najmłodszego samorządu uczniowskiego: Agnieszka Mach  i Danuta Kopacka.