Już po raz trzynasty mieszkańcy gminy spotkali się na Pierzawce Gminnej zorganizowanej przez naszą szkołę oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Gomunicach. Jak zwykle nie zabrakło wspaniałych gości.

Darliśmy pierze dla bliźniaków - Aleksandra i Franciszka, synów Pani Kasi i Pana Macieja. Oprócz darcia pierza wspólnie z chórkiem szklonym oraz przy akompaniamencie akordeonowym pana Jana Kowalskiego, śpiewaliśmy piosenki biesiadne oraz regionalne – stworzone przez naszą lokalną poetkę – p. Henrykę Witalewską. Nasi goście mogli także zakosztować smacznego poczęstunku przygotowanego przez nauczycielki naszej szkoły.

Imprezę przygotowali: p. E. Sukiennik, p. M. Czupiała, p. M. Góralczyk, p. I. Orpel, p. Ż. Kowalska-Dyja, p. D. Dyja, p. Aleksandra Czarnecka.

Nasza uroczystość nie odbyłaby się bez pomocy naszej wspaniałej młodzieży z kl. VIIIa oraz VIIa, która dzielnie pomagała nam w organizacji pierzawki, śpiewie chóralnym i solowym oraz kelnerowaniu i sprzątaniu po całym pracowitym dniu.