IMG 20231130 094526Andrzejki są związane z dniem św. Andrzeja Apostoła. Tradycja andrzejkowa ma już ponad 500 lat. Kiedyś była połączona przede wszystkim z chęcią dowiedzenia się, jak potoczy się życie uczuciowe panien szukających mężów. Ich patronem był właśnie św. Andrzej. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa.

Czwartek w naszej szkole przebiegał pod hasłem zabaw andrzejkowych. Już od samego rana uczniowie mogli korzystać ze stoisk z przygotowanymi wróżbami andrzejkowymi.

Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii czy też losował bileciki z nazwami zawodów przyszłości. Wykaz wróżb był bardzo obszerny a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Bawiliśmy się naprawdę wyjątkowo.