IMG 20231005 120925 2Dzień 5 października 2023 roku był małą lekcją demokracji dla uczniów. W naszej szkole zostały przeprowadzone wybory na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz rzecznika Praw Ucznia. Impreza poprzedzona była kampanią wyborczą w formie plakatów z programem wyborczym oraz zdjęciem kandydata.

Kandydaci ubiegający się o funkcję rzecznika oraz przewodniczącego, mieli okazję przedstawić swój program wyborczy na wspólnym spotkaniu. Swoje propozycje przedstawiły kandydatki na rzecznika Praw Ucznia w osobach:

Celina Świech z klasy VIIIa

Partycja Barańska z klasy VIIb

oraz ubiegający się o tytuł przewodniczącej lub przewodniczącego szkoły:

Amelia Olborska  z klasy VIIIa

Lena Kurzawa z klasy VIIa

Wojciech Piotrowski z klasy VIIb.

Uczniowie naszej placówki otrzymali dwie karty: Kartę do głosowania na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz Kartę do głosowania na Rzecznika Praw Ucznia. Na każdej można było oddać tylko jeden głos. Po przeprowadzonym głosowaniu komisja wyborcza dokonała przeliczenia głosów i przedstawiła je uczniom szkoły.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego: Amelia Olborska (kl. VIIIa)

Z-ca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego: Lena Kurzawa (kl. VIIa)

Rzecznik Praw Ucznia: Patrycja Barańska (kl. VIIb)

Wszystkim kandydatom gratulujemy wyników wyborów. Serdecznie zapraszamy także inne osoby chętne do aktywnej współpracy z Samorządem Uczniowskim.

Wydarzenie przygotowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego – p. Żaneta Kowalska-Dyja i p. Eliza Deresińska. Imprezę prowadziły: Maja Lisicka i Margarita Tkacz z kl. VIIIa, piosenkę wykonała: Karolina Kowalczyk z VIIa, w układzie tanecznym wystąpiły: Iga Sowińska, Sara Robaszek i Helena Płomińska (kl. Vb), sprzęt komputerowy przygotował p. Arkadiusz Frankowski, zaś obsługą multimediów zajmowali się: Damian Malczewski (kl. VIIb) i Krystian Czarnecki (VIIa).