Akademia z okazji 11 listopadaDnia 16 listopada 2021 roku, o godzinie 11.45, odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 103. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Gomunice – p. Aneta Szczepocka, Kierownik CUW – p. Anna Łuczak, Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP w Gomunicach – p. Bożena Daros, Proboszcz Parafii Rzymsko – Katolickiej NMP Wspomożenia Wiernych w Gomunicach – ks. Andrzej Molenda, Przewodniczący Koła Emerytów i Rencistów w Gomunicach – p. Jan Kowalski,  Przedstawiciel Nauczycieli Emerytów – p. Danuta Dąbrowska, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej – p. Elżbieta Sukiennik, dyrektor naszej szkoły – p. Urszula Andrulewicz, wicedyrektor – p. Michał Alama, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Impreza rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów szkoły przez poczty sztandarowe, wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego i powitaniem gości przez dyrektor szkoły. Następnie zaprezentowano część artystyczną.

Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni patriotyczne, piosenki i wiersze. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

W akademii wzięli udział uczniowie klasy Va: Marta Bielasińska, Krystian Czarnecki, Maja Habel, Maria Imienińska, Adrianna Kacperska, Karolina Kowalczyk, Kacper Kulka, Lena Kurzawa, Aleksander Lech, Amelia Lorenc, Adam Madejczyk, Adam Podsadniak, Alicja Sędrowicz, Julia Sobocka, Kornel Stefanek, Małgorzata Szklarek, Martyna Witkowska oraz Weronika Kazior z klasy VIIa, Amelia Olborska – uczennica kl. VIa, Michalina Sorek, z klasy IVb.

Akademię przygotowywali nauczyciele – p. Żaneta Kowalska-Dyja, p. Martyna Góralczyk, p. Dariusz Dyja, p. Eliza Deresińska, p. Arkadiusz Frankowski, p. Beata Poteralska.