Wycieczka do Sandomierza i Góry Pieprzowe26 października 2021 uczniowie klas IV – VIII pojechali na szkolną wycieczkę do Sandomierza.W czasie tej wyprawy wędrowaliśmy tajemniczymi, podziemnymi korytarzami słuchając opowieści o historycznych postaciach związanych z miastem. Jedną z nich była Halina Krępianka, córka kasztelana sandomierskiego, która poświęciła swoje życie, ale ocaliła miasto przed Tatarami. W starej zbrojowni rycerskiej mieliśmy okazję zobaczyć i przymierzyć zbroje rycerskie, wziąć do rąk miecz, halabardę, a także poczuć się jak barokowe i renesansowe księżniczki. A to za sprawą Kasztelana Chorągwi Sandomierskiej, który pokazał nam wszystko i opowiedział mnóstwo ciekawych rzeczy. Dopełnieniem wrażeń było wejście na taras widokowy Bramy Opatowskiej. Stąd obserwowaliśmy fantastyczną panoramę miasta i okolic. Ostatnia atrakcja tej wycieczki to Góry Pieprzowe, najstarsze góry w Polsce. Ich specyficzny charakter, budowa geologiczna, a przede wszystkim malownicza przyroda urzekły wszystkich. Zmęczeni zdobywaniem „szczytów górskich” wróciliśmy do autokarów i ruszyliśmy w drogę powrotną. Trzy autokary zatrzymały się jeszcze w miejscu, gdzie każda wycieczka musi się zatrzymać. A po smacznym posiłku zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Gomunic. Dziękuję nauczycielom i uczniom za ten wspólnie spędzony czas. Podziękowania za zorganizowanie masowego transportu należą się również naszemu przewoźnikowi. Było super!