25 czerwca 2021r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dziękujemy Ósmoklasistom, którzy spędzili tutaj wiele pięknych chwil i mamy nadzieję, będą je często wspominać.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy jednak dzisiaj do  Pani Dyrektor Joanny Łyś, która była Dyrektorem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gomunicach przez ostatnich dwadzieścia lat.

Kochana Pani Dyrektor

Mówi się, „że wdzięczność jest pamięcią serca”, więc jesteśmy wdzięczni za mądre słowa, które pojawiały się we właściwym momencie; dobre serce przepełnione miłością do ludzi; wiedzę, którą przekazywałaś  z pasją swoim uczniom  i dzieliłaś się nią z nami – Twoimi nauczycielami.

Jesteśmy wdzięczni za spokój, który zawsze Ci towarzyszył, cierpliwość dla niecierpliwych.

Jesteśmy wdzięczni za serdeczną atmosferę i ten szczególny, łagodny uśmiech odwzajemniony wiele razy.

Nauczyłaś nas szacunku i mówiąc słowami „Małego Księcia”, którego najbardziej kochają nasi uczniowie – „oswoiłaś”. Będziemy, mamy nadzieję, „oswajać” naszych uczniów i siebie nawzajem. Będziemy wydobywać z tych pięknych, młodych ludzi to, co w nich najlepsze,       by w przyszłości mogli rozwinąć skrzydła. Będziemy dbać o szkołę, o którą troszczyłaś się jako dyrektor przez ostatnich 20 lat. Pisałaś jej historię, złożoną z pięknych, ale też trudnych chwil. Okazały się one  prawdziwym egzaminem, który zdałaś z wyróżnieniem.

Droga Pani Dyrektor, w imieniu całego Grona Pedagogicznego, Uczniów, Rodziców oraz Pracowników Obsługi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gomunicach, życzymy Pani tego, co najlepsze i najpiękniejsze.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy

i dzisiaj mówimy „do zobaczenia”,

„bo przecież to, co nas łączy, to historia, która się jeszcze nie kończy…”.