Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gomunicach informuje, iż uroczystość Rozpoczęcia  Roku Szkolnego 2021 /2022 dla uczniów klas I –VIII rozpocznie się o godzinie 9.00 w hali sportowej. Uroczystość zostanie połączona ze ślubowaniem uczniów klas I.

Wychowankowie przedszkola rozpoczną nowy  rok szkolny w swoich grupach w budynku przedszkola.

Msza Święta o Boże Błogosławieństwo  dla nauczycieli, uczniów i rodziców na nowy rok szkolny zostanie odprawiona w dniu 05.09.20201r.  – niedziela o godzinie 10.30.

W dniu 01.09.2021r. w związku z czynnościami organizacyjnymi prosimy uczniów o wcześniejsze przybycie do szkoły - godz. 8. 45 i oczekiwanie na swoich wychowawców w pobliżu izb lekcyjnych z poprzedniego roku szkolnego.

Zmiany w izbach lekcyjnych dotyczą -   klasa VIIIa sala nr 20, klasa VIIb  - sala nr 24.

Dla  klas czwartych wyznaczono izby lekcyjne znajdujące się po prawej stronie  w dużym korytarzu, pomiędzy pierwszą klatką schodową, wchodząc wejściem głównym do szkoły: klasa  IVa  - sala nr 9, klasa IVb  - sala nr 8.

Uczniowie klas IV – VIII przechodzą na halę sportową ze swoimi wychowawcami.

Uczniowie klas I –III oczekują na wychowawców klas na hali sportowej.

Przywozy i odwozy uczniów w dniu 01.09.2021r.

klas I –VIII i grup przedszkolnych „6” i „5”

Przywóz uczniów

7.20  - wyjazd autobusu nr I do Chrzanowic, w drodze powrotnej - Hucisko  - godz. 8.25, przejazd autobusu do Słostowic  - godz. 8.35

8.10 - 9.00   - autobus nr 2 -   Gomunice  - Piaszczyce - Kol. Kletnia -  Wąglin - Kocierzowy - Kletnia - Gomunice

Odwóz uczniów

9.45 – wyjazd autobusu nr 1 do Chrzanowic

10.45 – 11.40  autobus nr 1  -  Gomunice - Piaszczyce  - Kol. Kletnia - Kocierzowy - Wąglin - Kletnia - Gomunice

10.45 – 11.15  autobus nr 2 -  Gomunice - Słostowice – Hucisko Gomunice

Przypominany o zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Serdecznie prosimy Państwa Rodziców o:

1. wnikliwą obserwację stanu zdrowia swojego dziecka i nieprzysłanie dziecka do szkoły i przedszkola , jeśli wykazuje ono objawy chorobowe;
  2. zaopatrzenie swoich dzieci w maseczki, ponieważ w przestrzeni wspólnej szkoły obowiązuje nakaz ich stosowania;
  3. przypomnienie dzieciom zasad związanych z zachowaniem zasad higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kaszlu i kichania oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust;
  4. przyprowadzanie i odbieranie dzieci wyłącznie przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej. Opiekunowie przebywają z dziećmi wyłącznie w przestrzeni ogólnej. Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego Rodzice przebywają na galerii hali.

25 czerwca 2021r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dziękujemy Ósmoklasistom, którzy spędzili tutaj wiele pięknych chwil i mamy nadzieję, będą je często wspominać.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy jednak dzisiaj do  Pani Dyrektor Joanny Łyś, która była Dyrektorem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gomunicach przez ostatnich dwadzieścia lat.

Kochana Pani Dyrektor

Mówi się, „że wdzięczność jest pamięcią serca”, więc jesteśmy wdzięczni za mądre słowa, które pojawiały się we właściwym momencie; dobre serce przepełnione miłością do ludzi; wiedzę, którą przekazywałaś  z pasją swoim uczniom  i dzieliłaś się nią z nami – Twoimi nauczycielami.

Jesteśmy wdzięczni za spokój, który zawsze Ci towarzyszył, cierpliwość dla niecierpliwych.

Jesteśmy wdzięczni za serdeczną atmosferę i ten szczególny, łagodny uśmiech odwzajemniony wiele razy.

Nauczyłaś nas szacunku i mówiąc słowami „Małego Księcia”, którego najbardziej kochają nasi uczniowie – „oswoiłaś”. Będziemy, mamy nadzieję, „oswajać” naszych uczniów i siebie nawzajem. Będziemy wydobywać z tych pięknych, młodych ludzi to, co w nich najlepsze,       by w przyszłości mogli rozwinąć skrzydła. Będziemy dbać o szkołę, o którą troszczyłaś się jako dyrektor przez ostatnich 20 lat. Pisałaś jej historię, złożoną z pięknych, ale też trudnych chwil. Okazały się one  prawdziwym egzaminem, który zdałaś z wyróżnieniem.

Droga Pani Dyrektor, w imieniu całego Grona Pedagogicznego, Uczniów, Rodziców oraz Pracowników Obsługi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gomunicach, życzymy Pani tego, co najlepsze i najpiękniejsze.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy

i dzisiaj mówimy „do zobaczenia”,

„bo przecież to, co nas łączy, to historia, która się jeszcze nie kończy…”.