Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Temat: Matka Boża ukazuje się dzieciom w Fatimie Weź do ręki Różaniec i odmów dzisiaj jedną Tajemnicę.

A teraz pomyśl i zastanów się: - Jaki mamy teraz miesiąc? - Komu szczególnie poświęcony jest miesiąc maj? Fatima, 13 maja 1917r. Był dzień 13 maja 1917r., niedziela po uroczystości Wniebowstąpienia; troje portugalskich dzieci: Łucja wraz z kuzynami Franciszkiem i Hiacyntą udali się wraz z rodzicami na Mszę Św. Około godziny 10:00 spędzili swoje stadka owiec i postanowili popędzić je na górskie soczyste pastwiska. Gdy słońce było już wysoko na niebie dzieci wiedziały, że jest ok. godziny 12:00, o tej porze zawsze odmawiały różaniec, po czym spożywały posiłek i oddawały się zabawie. Tego dnia Franciszek postanowił wybudować dom z kamieni. Gdy zabrali się do pracy, nagle oślepił ich blask. Z przerażeniem spojrzeli w niebo. Przestraszeni, że nadchodzi burza rzucili się do ucieczki. Kiedy byli w połowie zbocza góry oślepił ich kolejny błysk, jeszcze silniejszy niż poprzednie. Gdy znaleźli się już u podnóża góry musieli się zatrzymać oniemiali i zdumieni. Przed nimi w odległości dwóch kroków, nad małym zielonym dębem stała młodziutka piękna Pani, jaśniejąca bardziej niż słońce. To była Maryja. Dodała otuchy przestraszonym dzieciom słowami: „Nie lękajcie się. Nie zrobię wam nic złego.” Następnie spytała się małym pasterzom, czy zechcą ofiarować Bogu swoje cierpienia za grzechy, które obrażają Pana Boga. Dzieci oczywiście chętnie zgodziły się. Po chwili Maryja dodała: „Odmawiajcie różaniec codziennie, by uzyskać pokój na świecie.” Po tych słowach piękna Pani uniosła się ku wschodowi i zniknęła. · Kto ukazał się dzieciom? · Ile było dzieci? · Jakie nosiły imiona? · Jakie przesłanie przekazała Maryja? · O co Maryja prosi dzieci? Przesłanie Matki Bożej odnosi się również do nas. Matka Boża i nas prosi, abyśmy się modlili. Abyśmy odmawiali Różaniec. Modlitwa różańcowa może zdziałać wiele cudów. Można wyprosić wiele łask dla nas, dla naszych bliskich, dla całego świata. 1.Jeśli możesz to wydrukuj ,pomaluj i wklej Obrazek do zeszytu. OBRAZEK z Matką Bożą i trójką dzieci. Drodzy Rodzice. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. Szczęść Boże. Wysyłam opowieść o Objawieniu Matki Bożej dzieciom w Fatimie.