21 marca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gomunicach uczestniczyli w „wagarach” zorganizowanych dla nich przez nauczycieli.

W ramach realizacji projektu edukacyjno-wychowawczego pod nazwą „Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole” wybraliśmy się siedmioma autobusami firmy „Płomiński” na wycieczkę do EC 1 w Łodzi. A tam czekała nas wizyta w planetarium oraz w Muzeum Nauki i Techniki. W drodze powrotnej nie zapomnieliśmy o  najważniejszym punkcie każdej szkolnej wycieczki, czyli posiłku w Mc Donalds. To był fajny Dzień Wagarowicza.

Wszystko udało się przeprowadzić dzięki  pomocy nauczycieli opiekujących się uczniami, przychylności dyrekcji naszej szkoły, które pozwoliły na realizację projektu i pomogły w trakcie jego trwania. Wsparcia finansowego udzieliła nam Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dziękujemy!