Dwa dni trwały przesłuchania konkursowe 120 wokalistów z rejonu łódzkiego w ramach Konkursu Wokalnego „Mikrofon 2019”, organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Radomsku pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska.

Soliści – wokaliści oceniani byli w czterech kategoriach. Zgodnie z regulaminem prezentowali jeden utwór z repertuaru polskiego piosenkarza. Mogliśmy posłuchać uczestników ze szkół i ośrodków kultury z Radomska, Tomaszowa Mazowieckiego, Gidel, Pławna, Kleszczowa, Chrzanowic, Opoczna i oczywiście z Gomunic. Naszą szkołę reprezentowała Amelka Olborska z klasy III a, która wykonała bardzo ambitny utwór z repertuaru Hanny Banaszak „W moim magicznym domu”. Jesteśmy dumni z występu naszej uczennicy i pomimo że szczęście się do nas nie uśmiechnęło, mamy nadzieję na osiągnięcie większego sukcesu za rok. Dziś dziękujemy Amelce za godne reprezentowanie naszej szkoły, a Jej Rodzicom za pomoc, włożoną pracę w przygotowanie i wsparcie naszej wokalistki.