Uczniowie klasy II c realizowali na zajęciach rozwijających projekt edukacyjny pt. "Jak Julian Tuwim został poetą?"

Najważniejszym celem projektu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych uczniów, rozwijanie umiejętności czytania, poznawanie polskiej literatury dziecięcej, a głównie poezji Juliana Tuwima oraz jego osoby, pełnej pasji już od najmłodszych lat. Ciekawe dzieciństwo poety, uczniowie poznali czytając lekturę Agnieszki Frączek "Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą" i to ona była inspiracją do dalszej pracy uczniów. Kolejne zadania to: wizyty w bibliotece, szukanie informacji o poecie w różnych źródłach, czytanie wierszy, ilustrowanie i inscenizowanie ich. Zdobyte wiadomości oraz umiejętności aktorskie zostały zaprezentowane podczas wieczoru poetyckiego dla najbliższych: rodziców, dziadków, rodzeństwa. Goście z radością wspominali chwile dzieciństwa, które niezmiennie kojarzy się z sympatycznym Słoniem Trąbalskim, Murzynkiem Bambo, panem Hilarym i wieloma jeszcze postaciami z wierszy Juliana Tuwima. Uczniowie klasy II c przedstawili również swój występ koleżankom i kolegom z klas I-III oraz zaproszonym paniom bibliotekarkom i nauczycielom. Najwięcej radości wzbudziła inscenizacja "Rzepki", do wykonania której zaproszono gości. Śmiechu było co niemiara.