Konkurs wokalny organizowany przez Mały Samorząd Szkolny  odbywa się od sześciu lat , za każdym razem pod innym hasłem. „Śnieżne nutki”, „Przez cztery pory roku”, „Kocham Cię, Mamo”, „Kolędy i pastorałki”, „Wiosenne spotkania” , to tytuły poprzednich muzycznych  spotkań,   a dziś 15.  listopada 2018r.  odbył się konkurs pod hasłem „Kocham Cię,  Polsko” i został dedykowany naszej Ojczyźnie.

Festiwal ma na celu : promowanie uczniów uzdolnionych wokalnie, rozbudzanie zamiłowania do śpiewu i muzyki, prezentacja piosenek polskich wykonawców, przygotowanie do publicznych występów, integrowanie uczniów z różnych placówek.

Jak w każdym konkursie wykonawców oceniało jury.  Do szkoły przybyły: wicedyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  w Gomunicach  Pani Urszula Andrulewicz, wicedyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Gomunicach  Pani Izabela Świątkowska, nauczycielka muzyki i edukacji wczesnoszkolnej Pani Danusia Dąbrowska, kierownik Gminnej Biblioteki w Gomunicach Pani Elżbieta Sukiennik. Festiwal był wyjątkowy. Bardzo dobrze przygotowani wykonawcy- reprezentanci szkół z Chrzanowic, Kamieńska i Gomunic, pięknie wykonane piosenki o tematyce patriotycznej i wysoki poziom konkursu. Jury nie miało łatwego zadania.  Ale w tym konkursie nie było przegranych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom pamiątkowy, książkę i drobną nagrodę  pocieszenia, a publiczność „małej szkoły” nagradzała występujących gromkimi brawami.

Laureatami konkursu i  zdobywcami statuetek za I miejsce zostali ex aequo: Michalina Sorek ze Szkoły Podstawowej w Gomunicach i Miłosz Więcek ze Szkoły Podstawowej w Chrzanowicach.

II miejsce zajęły również ex aequo : Amelia Olborska ze Szkoły Podstawowej w Gomunicach i Maria Krzydlak ze Szkoły Podstawowej w Kamieńsku.

III miejsce zajęła Maja Lorenc ze Szkoły Podstawowej w Kamieńsku. Maja otrzymała także Nagrodę Publiczności przyznaną przez Mały Samorząd Szkolny.