Dnia 13 listopada 2018 roku, o godzinie 11.20, odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Wiceprzewodniczący Rady Gminy Gomunice – p. Marek Tazbir, Radny Powiatowy – p. Fabian Zagórowicz, przedstawicielka Urzędu Gminy Gomunice – p. Aneta Szczepocka, Przewodnicząca Komisji Oświaty – p. Edyta Szadkowska-Sikorska, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej – p. Elżbieta Sukiennik, Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Bożena Daros, księża parafii Gomunice – Proboszcz Andrzej Molenda i Wikary Tomasz Krupa, przedstawiciele Gminnego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów – p. Henryka Witalewska i p. Jan Kowalski, dyrekcje naszej szkoły – p. Joanna Łyś, p. Urszula Andrulewicz, p. Izabela Świątkowska, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Impreza rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów szkoły przez poczty sztandarowe, wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego i powitaniem gości przez dyrektor szkoły – p. J. Łyś. Następnie zaprezentowano część artystyczną.

Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni patriotyczne, piosenki i wiersze. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

W akademii wzięli udział uczniowie: Konrad Kobylarz, Marcelina Klekocińska, Aleksandra Klekocińska, Jakub Jurczyk, Marlena Barańska, Filip Urbański, Natalia Cyran, Wiktoria Migodzińska, Daria Opak, Julia Dymka oraz ponad 50–cio osobowy chór szkolny oraz Michalina Sorek z kl. I.

Akademię przygotowywali nauczyciele – p. Żaneta Kowalska-Dyja, p. Martyna Góralczyk, p. Beata Poteralska, p. Dariusz Dyja, p. Arkadiusz Frankowski.