Dnia 20 września 2018 roku uczniowie klas VII- VIII i III gimnazjum wybrali się do kina ,,Helios” w Piotrkowie Tryb. na film  pt. ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Scenariusz oparty został na faktach historycznych i opowiada o polskich pilotach walczących w bitwie o Anglię, którzy początkowo byli niedoceniani przez Brytyjczyków. Dopiero umiejętności i wola walki Polaków sprawiły, że Anglicy dostrzegli w nich ogromny potencjał, z jakim się nigdy wcześniej nie spotkali. Mimo że nie każdy z pilotów był rodowitym Polakiem, to wszyscy stali się bohaterami narodu polskiego, z którym się utożsamiali. Obrazy pojawiające się na ekranie i wspaniała muzyka sprawiły, że uczniowie i opiekunowie z przejęciem śledzili tok fabuły. Warto obejrzeć ten film i polecić tym, którzy jeszcze go nie widzieli. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. dyrektor J. Łyś, p. E. Deresińska- Chwast, p. I. Orpel,    p. Ż. Kowalska- Dyja, p. A. Kowalczyk, p. P. Gurazda, p. J. Dudek, p. J. Ociepa i ks. T. Krupa.