14 czerwca 2018 r. w "małej" szkole odbył się finał kolejnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Decyzją  jury w składzie:

pani wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Gomunicach  Izabela Świątkowska, pani Dorota Pałyszka, pani Dorota Jamrozik i Amelia Olborska przewodnicząca Małego Samorządu Szkolnego,  laureatami tegorocznych zmagań wokalnych w klasach I-III  zostało pięcioro uczniów.

Nagrody główne  w postaci pamiątkowych statuetek i dyplomów  otrzymali ex aequo zwycięzcy konkursu: Ania Gębicz ze Szkoły Podstawowej w Gomunicach i Miłosz Więcek ze Szkoły Podstawowej w Chrzanowicach. II miejsce  również ex aequo jury przyznało Patrycji Barańskiej i Marcie Dudek ze Szkoły Podstawowej w Gomunicach.  III miejsce zajęła Aleksandra Mach  ze Szkoły Podstawowej w Gomunicach.  Laureatki  II i III miejsca  otrzymały w nagrodę książki i dyplomy. Pozostali wykonawcy, którzy doszli do finałowego koncertu zostali przez jury także wyróżnieni i nagrodzeni dyplomami.

Festiwal zorganizował już tradycyjnie  Mały Samorząd Szkolny, a  poprowadził go po raz drugi uczeń klasy III Krzysztof Płomiński, który i  tym razem spisał się na szóstkę z plusem!