Ostatni tydzień  nauki dla uczniów klas I-III był czasem oczekiwania na wymarzone wakacje. To również  najlepszy moment do wspomnień i  podsumowania tego, co udało się w tym roku osiągnąć. Wycieczki klas I- III : na Jurę Krakowsko - Częstochowską, do Łodzi, Torunia, Częstochowy i Bełchatowa. Udział w nowatorskim przedsięwzięciu "Zaprogramuj Przyszłość". Szkolne Dni Teatru z  udziałem klas pierwszych i prezentacja dla społeczności szkolnej i rodziców  przygotowanych przedstawień teatralnych pt.: "Kopciuszek", "Czerwony Kapturek", "Szewczyk Dratewka", a wcześniej  także  teatrzyk "Czerwony Kapturek"  zaprezentowany przez drugoklasistów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Organizacja V. Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej z udziałem uczniów ze szkół w Gomunicach i Chrzanowicach. Konkursy szkolne: ortograficzny dla klas drugich i trzecich, całoroczny konkurs plastyczny pt. "Cztery pory roku", matematyczny w klasie drugiej oraz przedmiotowe konkursy w klasach pierwszych.  Spotkanie z rodzicami i  nauczycielami z okazji zakończenia klas trzecich. To tylko niektóre z tych przedsięwzięć , które sprawiły uczniom radość, ale również mobilizowały do wysiłku i  uczyły nowych umiejętności.  Na ostatnim  apelu Małego Samorządu Szkolnego  nauczyciele   wyróżnili nagrodami książkowymi  i  dyplomami tych  uczniów, którzy aktywnie pracowali w samorządzie  na rzecz szkoły oraz laureatów wymienionych konkursów. Rok szkolny 2017/ 2018 najmłodsi uczniowie pożegnali  prezentując swoje zdolności artystyczne na  wspólnej uroczystości  z klasami starszymi, zapraszając wszystkich "na rowery", "nad morze", " w góry" i tam "gdzie nie było jeszcze nas".

Udanego wypoczynku !

W środę - 20 czerwca, uczniowie klas III uroczyście pożegnali się z I etapem ich edukacyjnej drogi. Pod okiem swoich Pań, przygotowali wspaniały, wzruszający montaż słowno - muzyczny, który przeprowadził wszystkich przez I, II aż do III klasy. Pięknie recytowane wiersze, przeplatane były wesołymi - poznanymi w szkole - piosenkami o klasie, wspomnieniach, pożegnaniu. Będący na uroczystości goście - p.dyr. J.Łyś i Rodzice uczniów, nie kryli wzruszenia i zachwytu. Młodych artystów nagrodzili gromkimi brawami.

14 czerwca 2018 r. w "małej" szkole odbył się finał kolejnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Decyzją  jury w składzie:

pani wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Gomunicach  Izabela Świątkowska, pani Dorota Pałyszka, pani Dorota Jamrozik i Amelia Olborska przewodnicząca Małego Samorządu Szkolnego,  laureatami tegorocznych zmagań wokalnych w klasach I-III  zostało pięcioro uczniów.

Nagrody główne  w postaci pamiątkowych statuetek i dyplomów  otrzymali ex aequo zwycięzcy konkursu: Ania Gębicz ze Szkoły Podstawowej w Gomunicach i Miłosz Więcek ze Szkoły Podstawowej w Chrzanowicach. II miejsce  również ex aequo jury przyznało Patrycji Barańskiej i Marcie Dudek ze Szkoły Podstawowej w Gomunicach.  III miejsce zajęła Aleksandra Mach  ze Szkoły Podstawowej w Gomunicach.  Laureatki  II i III miejsca  otrzymały w nagrodę książki i dyplomy. Pozostali wykonawcy, którzy doszli do finałowego koncertu zostali przez jury także wyróżnieni i nagrodzeni dyplomami.

Festiwal zorganizował już tradycyjnie  Mały Samorząd Szkolny, a  poprowadził go po raz drugi uczeń klasy III Krzysztof Płomiński, który i  tym razem spisał się na szóstkę z plusem!

Mateusz Lesiak, Adrianna Grobel i Julia Kopcik reprezentowali naszą szkołę w XIV Edycji Konkursu Matematycznego "Olimpijskie potyczki matematyczne" organizowanego przez PSP nr 3 w Radomsku. Do drugiego etapu z najlepszym wynikiem zakwalifikował się Mateusz Lesiak. Po rozwiązaniu trudnych finałowych zadań Mateusz zdobył II miejsce!!! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!