9 listopada 2016r. uczniowie klas IV – VI ponownie gościli w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Tym razem spotkali się z bohaterami „Dynastii Miziołków”. Spektakl przygotowany przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie zdecydowanie polecamy młodym miłośnikom teatru.

Przejdźmy jednak do szczegółów. Wiadomo, życie dwunastolatka bywa naprawdę trudne. Codzienne wydarzenia w szkole i w domu wyzwalają istną burzę emocji i skłaniają do poważnych przemyśleń. Gdy jest się dobrym obserwatorem i ma się odrobinę poczucia humoru, można ze zwyczajnych zdarzeń stworzyć niesamowitą historię. Na taki właśnie pomysł wpadł Miziołek, bohater dziecięcego bestselleru „Dynastia Miziołków” Joanny Olech. Jego życie przepełnione jest przygodami, które skrzętnie zapisuje w swoim pamiętniku. Zwariowana mama zmienia zainteresowania równie często, jak nowe buty czy torebki, a tata to maniak komputerowy. Mimo różnicy upodobań bardzo się kochają. Miziołek to wesoły, otwarty i bystry chłopak. Byłoby mu z pewnością o wiele łatwiej, gdyby nie nieustanne wtrącanie się w jego sprawy wścibskiego Kaszydła i ciągłe wrzaski Małego Potwora, dwóch sióstr chłopca, które złośliwie utrudniają mu życie.

„Dynastia Miziołków” to pełna humoru opowieść o niełatwych zmaganiach młodego człowieka w wieku dojrzewania ze skomplikowaną rzeczywistością.

Spektakl w dużej mierze zachowywał formę pamiętnika poprzez pierwszoosobowe prowadzenie narracji. Poruszał istotne treści, wynikające ze szkolnego programu profilaktyki. Aktorzy „z przymrużeniem oka” ukazali świat dziecięcego postrzegania i dostarczyli młodym widzom ogromną dawką dobrego humoru.