23 czerwca 2017 roku w  naszej po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek. Dla uczniów to czas odpoczynku, dla nauczycieli moment podsumowań. Miniony rok szkolny był pracowity i intensywny.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego poprowadziła pani dyrektor Joanna Łyś, która podziękowała uczniom i nauczycielom za pracę i naukę, rodzicom za owocną współpracę, jednocześnie życzyła wszystkim zebranym wspaniałych wakacji.

Tradycyjnie były nagrody i wyróżnienia dla uczniów. Miłym uzupełnieniem uroczystości był występ uczniów klasy VI.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2016/2017 uczniowie udali się do swoich sal na osatnie przedwakacyjne spotkania.

Śmiało można już wykrzyknąć : WITAJCIE WAKACJE!

11 maja uczniowie klasy I a, II b i II c pojechali do Teatru „Arlekin” w Łodzi na przedstawienie pt. „Księga Dżungli”, której premiera miała miejsce 29 kwietnia. Scenografia, muzyka, a zwłaszcza zwierzęta poruszające się dzięki precyzyjnym ruchom aktorskich rąk, robiły wspaniałe wrażenie. Trudno było zresztą policzyć,  ile sznureczków miał wąż, który pełzał po scenie i słoń, który jak „przystało” na słonia był ogromny. Przed spektaklem uczniowie uczestniczyli w warsztatach, na których samodzielnie wykonali piękne postacie (laleczki) z sizalu. Będą one pamiątką po niezwykle ciekawym spotkaniu ze sztuką teatralną.

W Ogólnopolskim Dniu Bez Śmiecenia nasi uczniowie ułożyli ciekawą mozaikę z plastikowych zakrętek.Po wykonaniu zadania przedstawiono wyniki konkursu "Zakręcony wąż" zorganizowanego przez PGK w Radomsku. Przygotowanie blisko 300 metrów węża pozwoliło na zdobycie piątego miejsca na 15 szkół. Zebrane zakrętki zostaną przekazane na rzecz Fundacji "Koniczynka". Czas wolny wypełniły nam gry i zabawy ekologiczne oraz występ młodzieżowego zespołu.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej piątoklasistki, która zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Mój Talent” zorganizowanym przez Publiczny Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Kietlinie, pod patronatem Wójta Gminy Radomsko.

Gratulujemy Zuzi Marszalik i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie klasy IVa zapraszają do Świata Narnii w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Zaczytana Szkoła".