W dobie popularności urządzeń mobilnych Lapbook jest swoistego rodzaju papierowym tabletem. Jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje są gromadzone niczym wycinki z gazet. Taka teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, terminy czy zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.

Uczniowie klasy VIa zmierzyli się z powyższą formą przekazywania ciekawych informacji na temat energii pochodzącej z morza.

Konkurs pod hasłem „Energia morza – najciekawszy Lapbook” ogłoszony przez Miejski Dom Kultury i PGE Giganty Mocy w Bełchatowie jest jednym z wydarzeń Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki pn. „SPiN Day”.

W tym ciekawym świecie nauki w dniu 10 listopada br. zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!