„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy. Potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł, by zachęcić innych do myślenia, poznawania, próbowania i działania”. 12 października tymi słowami powitali zgromadzonych w sali gimnastycznej nauczycieli, zaproszonych gości oraz uczniów, prowadzący akademię: Julia Barańska i Jakub Molka. Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej tradycyjnie była okazją do publicznego wyróżnienia nauczycieli za ich szczególne osiągnięcia dydaktyczne (Nagrody Dyrektora Szkoły).

Część artystyczna akademii zaaranżowana została na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej.  W trakcie gali wręczenia „Oskarów” nagrodzeni zostali nauczyciele w czternastu kategoriach. Każdy nauczyciel naszej szkoły  otrzymał wyróżnienie.