Od kilku lat chętni uczniowie naszej szkoły mają możliwość wyjazdu na basen w godzinach popołudniowych. Na basenie „Słok” uczą się pływać, bawią się w wodzie i korzystają ze zjeżdżalni. Nauczanie pływania służy nie tylko celom sportowym, ale także użytkowym, rekreacyjnym, zdrowotnym, higienicznym i leczniczym. Nauczanie pływania podporządkowane jest ogólnym zadaniom wychowania fizycznego.. Pływanie ma również ogromne działanie korekcyjne.

Celem zajęć jest zaspokojenie określonych zainteresowań sportowych uczniów, nauczenie dzieci bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, zapewnienie rozrywki i aktywnego wypoczynku po nauce szkolnej. Zajęcia na basenie mają na celu oswojenie dzieci ze środowiskiem wodnym, przezwyciężenie lęku, jak również zdobycie podstawowych umiejętności w pływaniu.

PONADTO JESTEŚMY PRZECIEŻ "SZKOŁĄ W RUCHU"...